';

ЗВІТ ПО РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ PITCH ЗА 2018 РІК

Для Благодійного Фонду «Надія та Довіра» 2018 рік був продуктивним в плані досягнень. По-перше, швидкими темпами продовжується мобілізація спільноти жінок, які живуть з наркозалежність, в регіонах.  Завдяки цьому сфера діяльності проекту PITCH розширилися з чотирьох регіонів до шести. По-друге, збільшилася видимість спільноти. Так, про порушення прав жінок, які живуть з наркозалежністю, нарешті заговорили на міжнародному та найвищому державному рівні.

Президент Благодійного Фонду «Надія та Довіра» Світлана Ткаля виступила з презентацією на 22 Міжнародній конференції по СНІДу в Амстердамі. Таким чином, на глобальному рівні були представлені адвокаційні заходи, над якими працює Фонд в рамках в рамках проекту «Партнерство заради натхнення, трансформації та об’єднання для ефективної відповіді на епідемію ВІЛ (PITCH)». Детальніше – за посиланням.

Співробітники Фонду розпочали діалог з народними депутатами України. Проблематика стигми та дискримінації жінок, які живуть з наркозалежністю, була піднята на порядок денний в Комітеті з прав людини та національних меншин. Більше інформації – на сайті.

Представниця Фонду виступила на Парламентських слуханнях щодо питань протидії дискримінації стосовно жінок вразливих груп. Вперше в історії України про проблеми жінок, які живуть з наркозалежністю, говорили з парламентської трибуни. Переглянути відео можна за посиланням.

Представниця спільноти жінок, які живуть з наркозалежністю,  регіональна лідерка осередку ЖЖН Яніна Стемковська, виступила в якості «живої книги» в кулуарах Верховної Ради перед народними депутатами, їхніми помічниками та представниками правозахисної спільноти. Представники «Надія та Довіра» взяли участь у круглому столі у Верховній Раді України, а президент Благодійного Фонду Світлана Ткаля виступили з промовою. У ній йшлося про необхідність внесення змін до нормативних актів, які дискримінують наркозалежних жінок і пацієнток замісної підтримувальної терапії. Як все відбувалося, можна прочитати тут.

Продовжується діалог з представниками Національної поліції України. Ключовим є той факт, що представниця відомства взяла участь в дні «Голос жінки», що проходив в рамках Другого Національного Форуму людей, які живуть з наркозалежністю. Сам захід був організований Благодійним Фондом «Надія та Довіра», спільно з Всеукраїнським об’єднанням людей з наркозалежністю «ВОЛНА». Відео з жіночого дня можна переглянути за посиланням.

Знаковим є те, що більшість активісток, присутніх на «Жіночому дні» є членкинями «Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА». Ця організація була створена в результаті мобілізації спільноти в рамках проекту PITCH як самоорганізація. Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» було офіційно зареєстроване 16.05.2018, і з тих пір проводить активну адвокаційну діяльність. Під час стратегічного планування організація визначила цілі на найближчі три роки. Більше про захід читайте на Facebook-сторінці організації.

Для активісток спільноти ЖЖН Фонд організував школу адвокації, де розгляються права людини, способи документування їх порушення.  Проведені різноманітні тренінги та семінари, в т.ч. спрямовані на протидію стигмі та самостигмі. Наприклад, завдяки триденного семінару-практикуму активістки з регіонів покращили свій психологічний стан. Набуті знання вони використовують у роботі з представницями ключових груп у регіонах. Більше про семінар-практикум можна прочитати тут.

Фахівці Фонду продовжують аналітичну діяльність, спрямовану на виявлення стигми та дискримінації. У 2018 році проведено аналіз порушень прав ЖЖН у 2018 році. З його результатами можна ознайомитися на нашому сайті.

Співробітники Фонду взяли активну участь в акції, присвяченій Всесвітньому дню боротьби з вірусними гепатитами, під час якої дали інтерв’ю телеканалу «112 Україна» та поділилися власними історіями лікування та активізму. Більш детально за посиланням.

 

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share

+38 (044) 229 42 80