';

Захист прав наркозалежних жінок у Комітеті Верховної Ради

Лідери Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Тетяна Лебедь та Світлана Ткаля взяли участь в експертній дискусії «Протидія дискримінації жінок, які живуть з ВІЛ/СНІД», яка проходила в Комітеті Верховної Ради України з прав людини.
Модератором виступила Ірина Суслова, народний депутат України, голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету Верховної Ради України з питань захисту прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин.
Активісти Благодійного Фонду «ВОНА» внесли пропозиції стосовно того, як подолати дискримінацію жінок, які живуть з ВІЛ та наркозалежних жінок.
Зокрема, на думку лідерок, необхідно доповнити програму навчання особового складу поліції розширеною інформацією щодо особливостей гендерно обумовленого та домашнього насильства по відношенню до жінок, які живуть з наркозалежністю.
Активісти акцентували увагу на необхідних змінах деяких статей Сімейного кодексу. Сьогодні замісна підтримувальна терапія дає змогу людям з опіоїдною залежністю вести активне соціальне життя, працювати і виховувати дітей. У той же час у Сімейному кодексі хронічна наркозалежність є підставою для позбавлення батьківських прав. Таким чином, Закон дає привід для маніпуляцій жінкою з боку чоловіка та родичів, створюються умови для домашнього насильства. У результаті страждань зазнають не тільки жінки, а й малолітні діти.
У ході дискусії Світлана Ткаля та Тетяна Лебедь навели дані дослідження, яке показало, що лікарям жіночих консультацій та пологових будинків часто не вистачає знань стосовно особливостей ведення вагітності та пологів у жінок, які живуть з наркозалежністю. Тому, на думку лідерок спільноти, Міністерство охорони здоров’я України має розробити клінічні рекомендації «Ведення вагітності та пологів жінок, які вживають психотропні речовини» та ініціювати просвітницьку кампанію

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share

+38 (044) 229 42 80