
Дізнатися більше про власний стан від висококваліфікованого дружнього лікаря-нарколога, поспілкуватися, відчути підтримку рівних та випити смачної кави… Звучить чудово, чи не так?!
Ми скажемо більш яке – всі інформаційні заняття, які організовує Благодійний фонд “Надія та Довіра” для нових (і не тільки) пацієнтів ЗПТ, проходять у атмосфері живого діалогу та кваліфікованої підтримки.
Завідувач відділення КМНКЛ “Соцiотерапiя” Каландія Гела Тенгізович провів інформаційне заняття на тему “Вживання психоактивних речовин під час проходження ЗПТ. Можливі побічні дії препаратів ЗПТ. Новий препарат ЗПТ – бупренорфін пролонгованої дії “Бувідал”. Військовий облік та мобілізація”.
Найпоширенішими побічними ефектами бупренорфіну (які можуть виникнути більше ніж у 1 з 10 осіб) є головний
біль, нудота, гіпергідроз (надмірна пітливість), безсоння (труднощі зі сном). Якщо говорити про новий препарат Бувідал, то його, які й інші препарати з активною речовиною бупренорфіном, застосовують, щоб запобігти синдрому відміни та знизити бажання пацієнта застосовувати інші опіоїди.
Під час інформаційного заняття пацієнти дізналися про переваги Бувідалу за результатами проведення досліджень.
Так, у рамках дослідження за участю 428 пацієнтів із залежністю від опіоїдів було виявлено, що Бувідал є ефективним у зниженні вживання опіоїдів пацієнтами. У згаданому дослідженні Бувідал порівнювали з сублінгвальними таблетками, що містять бупренорфін та інший лікарський засіб — налоксон (який використовується для запобігання неправильному застосуванню). Основний показник ефективності ґрунтувався на кількості зразків сечі з негативним результатом тестування на опіоїди. Протягом 25 тижнів лікування 35% пацієнтів, які отримували Бувідал, мали негативний результат тестування сечі у порівнянні з 28% пацієнтів, які приймали таблетки, що використовувалися для порівняння.
Бувідал вводять шляхом підшкірної ін’єкції один раз на тиждень або один раз на місяць.
Відповідаючи на запитання учасників інформаційного заняття, Каландія Гела Тенгізович пояснив, що препарат можна отримати лише за рецептом, та його може вводити тільки медичний працівник. Пацієнти не можуть брати препарат додому та вводити його самостійно.
Завершилося інформаційне заняття традиційним чаюванням.