0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Сьогодні експерт з адвокації Благодійного Фонду «Надія та Довіра» Андрій Яровий взяв участь у панельній дискусії «Відповідь кримінальної юстиції на потреби наркоспоживачів».
 
Під час заходу увага була зосереджена на декількох показових моментах:
– Щорічно в Україні реальні терміни ув’язнення за злочини, пов’язані з наркотиками, отримують близько 10 тисяч наркоспоживачів
– У місцях позбавлення волі відбуває покарання понад 12% засуджених за наркозлочини, подібна ситуація і в системі пробації
 
– Від третини до половини засуджених в місцях виконання покарань мали досвід вживання психоактивних речовин
Причиною такого стану справ є каральна наркополітика, яка зорієнтована в першу чергу проти тих, хто вживає наркотики, а не проти тих, хто їх розповсюджує.
 
Під час дискусії своє бачення щодо ситуації висловили співробітники правоохоронних органів, Центру охорони здоров’я, Державної кримінально-виконавчої служби України, представники Центру громадського здоров’я України та громадських організацій.
 
Одним з найактуальніших питань зустрічі стала тема підходів та послуг, спрямованих на підтримку наркоспоживачів. Так, коментуючи запровадження програми замісної терапії в установах виконання покарань, прибічники реабілітації висловилися за впровадження замість ЗПТ програм реабілітації наркозалежних.
 
У відповідь Андрій Яровий зазначив: «Україна впевнено тримає курс на євроінтеграцію, тому в підході до програм для людей, які живуть з наркозалежністю, слід орієнтуватися на підходи, прийняті в цивілізованому світі. Якщо говорити про реабілітаційні центри, то в Чехії – всього 1 реабілітаційний центр, в Німеччині – 2. Уся система для наркозалежних побудована на основі програми замісної підтримувальної терапії, як доказового і науково обґрунтованого методу лікування наркозалежності. Коли мова йде про запровадження бюджетним коштом програм для наркозалежних, в тому числі в установах виконання покарань, то держава має вкладати гроші лише в науково обґрунтовані.
Реабілітаційні послуги здебільшого реалізуються
приватними закладами, які в роботі в першу чергу орієнтуються на отримання прибутку і не можуть гарантувати ефективність своїх дій».
 
Також Андрій висловився за те, що наркополітика має бути більш гуманною щодо наркоспоживачів.
 
Захід організовано FREE ZONE в межах проєкту «Забезпечення права на здоров’я людей, які перебувають установах Державної кримінально-виконавчої служби України, в умовах пандемії COVID-19» за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у партнерстві з “Пенітенціарна ініціатива”.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print