0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Співробітники поліції вилучили в пацієнта замісної терапії замісний препарат, який був цілком законно отриманий для самостійного прийому на 8 днів. При цьому поліцейські не надали ні протоколу про вилучення замісного препарату, ні будь-якого іншого документу.
 
Ситуації, яка трапилася в Білгород-Дністровському (Одеська область), додає гостроти те, що співробітники поліції перебували на території лікувального закладу, на базі якого працює програма замісної терапії. Тобто, напрошується висновок, що поліціянти, замість того, щоб сфокусуватися на наркодилерах, спеціально полювали на учасників програми – людей, які намагаються розв’язувати проблему власної наркозалежності.
 
Вражає також безпринципність правоохоронців, оскільки саме вилучення препарату відбувалося без надання учаснику програми необхідних документів. Тобто, за таких обставин людина не може повторно отримати життєво необхідні ліки замість вилучених, хоча переривання лікування становить загрозу для її здоров’я та життя.
 
В Україні програма замісної підтримувальної терапії впроваджується коштом держбюджету і має стратегічне значення для суспільства з огляду на забезпечення суспільного здоров’я та профілактику соціально-небезпечних захворювань, таких як ВІЛ, вірусні гепатити та туберкульоз.
Вилучення ж законно отриманого замісного препарату наражає на небезпеку не лише здоров’я самих пацієнтів, а й ставлять під загрозу виконання державних програм, порушує низку нормативно-правових актів, право людини на доступ до лікування. Можна також говорити про нецільове використання коштів платників податків.
 
Відповідно, фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ звернулися з листами до Начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області та до Начальника Білгород-Дністровського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області.
 
Слід зазначити, що протягом цього місяця Гаряча Лінія вже отримувала звернення подібної тематики.
 
Схожа ситуація мала місце в Слов’янську (Донецька область), де під сайтом співробітники поліції затримали пацієнтку, у який був замісний препарат для самостійного прийому та всі необхідні документи, окрім паспорта. Тоді в ситуацію втрутилися лікарі та параюристка Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА, яка привезла жінці паспорт і її відпустили. Проте лікаря співробітники поліції змусили написати пояснення.
 
Інше звернення схожої тематики надійшло з Києва. У ньому йшлося про те, що співробітники поліції стояли під аптекою та обшукували людей, які купують замісний препарат за рецептами.
 
«Ми можемо говорити про надмірну увагу співробітників поліції до програми замісної терапії та людей, які отримують лікування з допомогою замісного препарату. Дуже сподіваємося, що такі дії співробітників поліції отримають належну оцінку, як з боку керівництва відомства, так і з боку наших партнерських організацій, зокрема, Центр громадського здоров’я України», – зазначила Світлана Ткаля.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print