0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Щоб отримувати препарат для самостійного прийому, не обов’язково бути працевлаштованим. Відповідь ЦГЗ

Щоб отримувати препарат для самостійного прийому, пацієнту замісної терапії не обов’язково бути працевлаштованим. Про це йдеться в офіційній відповіді, яку на наш лист надав Центр громадського здоров’я України.

Це суперечить законодавству, навіть якщо довідку про працевлаштування медпрацівники вимагають, спираючись на внутрішній наказ, як це було в Черкаській області.

«Порядок проведення замісної підтримувальної терапії хворих з опіоїдною залежністю, що затверджений наказом МОЗ України №200, зареєстрований в Міністерстві юстиції України …, а отже має обов’язковий характер. Відповідно до вищезаначеного, видання локального документа (наказу по ЗОЗ), в якому встановлюються додаткові норми, що погіршують правове становище пацієнтів ЗПТ, та такі, що відсутні в наказі МОЗ України №200, є порушенням прав пацієнтів, встановлених чинними нормативно-правовими актами», — йдеться у листі Центру громадського здоров’я. Рішення ж щодо переведення пацієнта на самостійний прийом, згідно п. 9 Наказу МОЗ України №200 приймається лікуючим лікарем щодо кожного пацієнта індивідуально у разі, якщо пацієнт отримує ЗПТ не менше 6 місяців, дотримується правил участі в програмі та не вживає опіоїдних наркотичних засобів протягом 6 місяців, крім тих, що призначені лікарем.

У листі також йдеться про те, що за результатами ситуації, що мала місце в Черкаській області (більше про неї — тут), буде відправлений лист до Управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації.

На фото нижче внутрішньолікарняний наказ, через який стабільним пацієнтам стали відмовляти у видачі препарату для самостійного прийому та наше звернення у зв’язку з цією ситуацією.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print