';

Щоб отримувати препарат для самостійного прийому, не обов’язково бути працевлаштованим. Відповідь ЦГЗ

Щоб отримувати препарат для самостійного прийому, пацієнту замісної терапії не обов’язково бути працевлаштованим. Про це йдеться в офіційній відповіді, яку на наш лист надав Центр громадського здоров’я України.

Це суперечить законодавству, навіть якщо довідку про працевлаштування медпрацівники вимагають, спираючись на внутрішній наказ, як це було в Черкаській області.

“Порядок проведення замісної підтримувальної терапії хворих з опіоїдною залежністю, що затверджений наказом МОЗ України №200, зареєстрований в Міністерстві юстиції України …, а отже має обов’язковий характер. Відповідно до вищезаначеного, видання локального документа (наказу по ЗОЗ), в якому встановлюються додаткові норми, що погіршують правове становище пацієнтів ЗПТ, та такі, що відсутні в наказі МОЗ України №200, є порушенням прав пацієнтів, встановлених чинними нормативно-правовими актами”, – йдеться у листі Центру громадського здоров’я. Рішення ж щодо переведення пацієнта на самостійний прийом, згідно п. 9 Наказу МОЗ України №200 приймається лікуючим лікарем щодо кожного пацієнта індивідуально у разі, якщо пацієнт отримує ЗПТ не менше 6 місяців, дотримується правил участі в програмі та не вживає опіоїдних наркотичних засобів протягом 6 місяців, крім тих, що призначені лікарем.

У листі також йдеться про те, що за результатами ситуації, що мала місце в Черкаській області (більше про неї – тут), буде відправлений лист до Управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації.

На фото нижче внутрішньолікарняний наказ, через який стабільним пацієнтам стали відмовляти у видачі препарату для самостійного прийому та наше звернення у зв’язку з цією ситуацією.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share

+38 (044) 229 42 80