
Щоб ще більш компетентно відповідати на питання щодо мобілізації пацієнтів ЗПТ, консультанти Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ пройшли тренінг з юристом.
Отож, далі ми наведемо часті запитання і відповіді юриста на них. Хоча маємо зазначити, що відповідно до чинного законодавства, участь у програмі ЗПТ не робить чоловіка військово непридатним.
Чи можна оскаржити рішення військово-лікарської комісії, якщо вона проводилася формально і не був врахований мій стан?
Якщо ВЛК проведена формально, то її рішення можна оскаржити. Проте, це тривалий термін, і не варто розраховувати, що в цей період Ви будете перебувати вдома. Після того, як рішення ВЛК буде оскаржене, Вам доведеться пройти ВЛК повторно.
що робити пацієнту ЗПТ, який перебуває у військові частині, не має доступу до ЗПТ й відчуває прояви абстиненції?
Звертатися з рапортом, у якому зазначити симптоматику, до командира та до начальника військової частини.
А якщо мій рапорт не приймають?
Проявити наполегливість та попросити рідних переслати листа на Міністерство оборони. Варто враховувати, що дуже бажано, щоб інформація була викладена саме від імені мобілізованого, а не від імені родича.
Чи потрібно проходити ВЛК тим пацієнтам ЗПТ, хто знятий з військового обліку?
Цій категорії пацієнтів ЗПТ повторно проходити ВЛК не потрібно. Але труднощі з перетином кордону можуть все одно виникнути.
Тренінг з юристом був проведений за підтримки МБФ Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та The Global Fund
Якщо у Вас залишилися питання, поставити їх можна фахівцям Гарячої Лінії за телефоном 0-800-507-727 щодня з 8.00 до 19.36. Або залишайте повідомлення на сторінці!