0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Сьогодні питання з мобілізацією пацієнтів ЗПТ стоїть надзвичайно гостро.
Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ фіксує випадки, коли учасники програми ЗПТ отримують “бойові” повістки. Як відомо, особливо загрозливою дану ситуацію робить те, що алгоритм забезпечення препаратами ЗПТ для пацієнтів, які опиняються в лавах Сил оборони, наразі відсутній. Відповідно, захисники ризикують втратити доступ до життєво-необхідного лікування, і нами зафіксовані випадки, коли так і відбувається.
Гостроти ситуації додає те, що в ряді регіонів, як ,наприклад, у Чернівецькій області, є додаткові складнощі з тим, щоб стати на програму ЗПТ військовому чи ветерану (детальніше – за посиланням https://www.facebook.com/hopeandtrustfund/posts/pfbid02omD1PKnnhz7SdNPY42mdYA6Y34YjnY3jHUcyaC6CaSNiznmKFrNuSLkrco84kKVSl).
У зв’язку з цим фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ звернулися з запитом та отримали роз’яснення від місцевої влади.
Так, у відповіді Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної військової адміністрації, сказано:
“Відповідно до ст. 15 Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, затверджено наказам Міністра Оборони України від 14.08.2008 №402 “Про затвердження положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України” пацієнти ЗПТ не підлягають мобілізації та звільняються від проходження військової служби. Оособи, котрі отримали повістки, зобов’язані звернутися до військових комісаріатів, щоб пройти ВЛК та отримати її висновок (залежно від синдрому) про виключення з військового обліку/ непридатність до військової служби в мирний час та обмежену придатність у воєнний час”.
Відповідна позиція збігається з інформацією, оприлюдненою на офіційних ресурсах Центру громадського здоров’я МОЗ України: “Пацієнти ЗПТ не підлягають мобілізації і звільняються від проходження військової служби, оскільки мають встановлений діагноз залежності згідно зі МКХ-10: F11 «Розлади психіки та поведінки внаслідок вживання опіоїдів». Відповідно до Статті 15 наказу Міноборони №402 вони вважаються непридатними до військової служби. У разі якщо ви отримали повістку — зверніться до військового комісаріату для проходження ВЛК та звільнення від мобілізації”.
Ми дуже сподіваємося, що ситуація з мобілізацією пацієнтів ЗПТ без забезпечення доступу до життєво-необхідного лікування буде врегульована, а двозначності, які створюють підґрунтя для переривання життєво-необхідного лікування – усунені.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print