';

Робоча зустріч в м. Краматорськ

Учора, 24.09.2019, співробітники Благодійного Фонду “Надія та Довіра” провели робочу зустріч “Забезпечення сталості ЗПТ у м. Краматорськ та Слов’янськ. Адвокація. Проблемні питання”.
На ній лікарі-наркологи, співробітники Фонду та представниці громадських організацій, зокрема ГО Наша Допомога, обговорили актуальні проблеми в реалізації програми ЗПТ.
Основне питання стосувалося великої кількості дзвінків, які надходять на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ. З початку року ми отримали 178 звернень з міст Слов’янськ та Краматорськ.
Пік звернень прийшовся на червень, тоді учасники програми з регіону масово скаржилися на примусове зниження дозування. Після цього надходило чимало дзвінків про те, що звичне дозування пацієнтам так і не повернули.
Лікарі-наркологи пояснили ситуацію відсутністю поставки замісного препарату. При цьому вони вказали, що знижували дозування лише тим пацієнтам, які отримували понад 125 мг. – вище середнього дозування.
Наразі поставка ще не надійшла. До того ж в містах існують листки очікування, тобто, наркозалежні стоять у черзі, щоб отримати життєво необхідне лікування.
Серед інших скарг пацієнтів з регіону, які фіксували оператори Гарячої Лінії, це необхідність надання довідки з місця роботи для отримання препарату для самостійного прийому. Лікар з м. Слов’янськ пояснила цю вимогу необхідністю соціалізації пацієнтів.
Інше питання стосувалося початку тестування на непризначені лікарем наркотичні речовини. Якщо розпочати тестування вже після першого місяця участі в програмі, а пацієнт зарекомендує себе як стабільний, то вже за пів року він матиме можливість отримувати препарат для самостійного прийому.
У Слов’янську та Краматорську також для виставлення діагнозу пацієнтів госпіталізують до стаціонару не менше, ніж на тиждень. Це може стати бар’єром для участі в програмі, особливо для жінок, які мають маленьких дітей.
Під час зустрічі представники громадських організацій та лікарі-наркологи обговорили важливість медико-психо-соціального супроводу пацієнтів та домовились про участь у спільних заходах, спрямованих на вироблення єдиної позиції лікарів щодо трактування нормативних документів, які стосуються ЗПТ.
Захід проходив за підтримки Альянсу громадського здоров’я (Alliance for Public Health).

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share

+38 (044) 229 42 80