0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Учора, 24.09.2019, співробітники Благодійного Фонду «Надія та Довіра» провели робочу зустріч «Забезпечення сталості ЗПТ у м. Краматорськ та Слов’янськ. Адвокація. Проблемні питання».
На ній лікарі-наркологи, співробітники Фонду та представниці громадських організацій, зокрема ГО Наша Допомога, обговорили актуальні проблеми в реалізації програми ЗПТ.
Основне питання стосувалося великої кількості дзвінків, які надходять на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ. З початку року ми отримали 178 звернень з міст Слов’янськ та Краматорськ.
Пік звернень прийшовся на червень, тоді учасники програми з регіону масово скаржилися на примусове зниження дозування. Після цього надходило чимало дзвінків про те, що звичне дозування пацієнтам так і не повернули.
Лікарі-наркологи пояснили ситуацію відсутністю поставки замісного препарату. При цьому вони вказали, що знижували дозування лише тим пацієнтам, які отримували понад 125 мг. — вище середнього дозування.
Наразі поставка ще не надійшла. До того ж в містах існують листки очікування, тобто, наркозалежні стоять у черзі, щоб отримати життєво необхідне лікування.
Серед інших скарг пацієнтів з регіону, які фіксували оператори Гарячої Лінії, це необхідність надання довідки з місця роботи для отримання препарату для самостійного прийому. Лікар з м. Слов’янськ пояснила цю вимогу необхідністю соціалізації пацієнтів.
Інше питання стосувалося початку тестування на непризначені лікарем наркотичні речовини. Якщо розпочати тестування вже після першого місяця участі в програмі, а пацієнт зарекомендує себе як стабільний, то вже за пів року він матиме можливість отримувати препарат для самостійного прийому.
У Слов’янську та Краматорську також для виставлення діагнозу пацієнтів госпіталізують до стаціонару не менше, ніж на тиждень. Це може стати бар’єром для участі в програмі, особливо для жінок, які мають маленьких дітей.
Під час зустрічі представники громадських організацій та лікарі-наркологи обговорили важливість медико-психо-соціального супроводу пацієнтів та домовились про участь у спільних заходах, спрямованих на вироблення єдиної позиції лікарів щодо трактування нормативних документів, які стосуються ЗПТ.
Захід проходив за підтримки Альянсу громадського здоров’я (Alliance for Public Health).

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print