0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

На Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ надходять масові звернення від учасників програми, які повертаються з евакуації додому. При цьому намітилася не досить приємна тенденція: якщо людина була пацієнтом приватного медзакладу, а учасником державної програми ЗПТ стала в регіоні, до якого евакуювалася, то з постановкою на державно програму ЗПТ при поверненні часто виникають труднощі. Відповідні ситуації мають місце в м. Харкові та м. Лозова Харківської області.
Тому ми наполегливо рекомендуємо перед поверненням домовитися з лікарем про процедуру переведення.
Пацієнт не менш як за тиждень до запланованого ним вибуття подає до ЗОЗ, де він отримує ЗПТ, заяву щодо забезпечення безперервності ЗПТ у ЗОЗ іншої адміністративно-територіальної одиниці, до якої пацієнт вибуває постійно чи тимчасово. В окремих випадках за наявності підтвердних документів термін розгляду заяви пацієнта може бути скорочено.
Лікуючий лікар повідомляє ЗОЗ (за телефоном або факсом), до якого планує вибути пацієнт, про необхідність забезпечення продовження ЗПТ цьому пацієнту.
Рішення щодо продовження ЗПТ у ЗОЗ іншої адміністративно-територіальної одиниці приймає лікуючий лікар, що надає послуги, не пізніше як у триденний строк з моменту отримання повідомлення про прибуття пацієнта (в окремих випадках цей термін може бути скорочено), про що інформує (за телефоном або факсом) лікуючого лікаря ЗОЗ, на базі яких пацієнт отримує ЗПТ.
Після отримання інформації щодо можливості забезпечення пацієнту ЗПТ у ЗОЗ іншого регіону, до якого вибуває пацієнт, лікуючий лікар оформлює завірену в установленому порядку виписку з медичної документації.
При прибутті до іншої адміністративно-територіальної одиниці пацієнт подає до ЗОЗ заяву щодо продовження для нього ЗПТ в цих ЗОЗ, копію сторінок паспорта (1 та 2 сторінки) або іншого документа, що посвідчує особу, та завірену в установленому порядку виписку з медичної карти. Паспорт або інший документ, що посвідчує особу, пред’являється пацієнтом особисто при поданні документів.
Звертаємо увагу пацієнтів ЗПТ, що виписка з медзакладу, де ви проходили лікування, є обов’язковим документом. Інакше є ризик, що під час поновлення на програмі ЗПТ в іншому регіоні, лікування буде розпочате з підбору дозування. Тобто, ви отримаєте мінімальне дозування замісного препарату.
Що ж до ситуації в Харкові та області, де пацієнти зіткнулися з реальною загрозою переривання лікування, нами вже відправлене відповідне звернення.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print