0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Президентка Благодійного Фонду «Надія та Довіра», консультантка Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ Тетяна Кошова взяла участь в дискусії, зосередженій довкола питання: як допомогти родинам споживачів/-ок наркотиків?
Тетяна розповіла про досвід Гарячої Лінії з надання консультацій родичам людей, які живуть з наркозалежністю, та про тематику звернень, які до нас надходять.
Крім того, Тетяна звернула увагу на те, що як самі наркоспоживачі, так і їх родини потерпають від стигми та самостигми. Великою мірою її джерелом є каральна наркополітика, яка застосовується роками. Так, у 2020 році наркоспоживачі опинялися на лаві підсудних в 15 разів частіше за наркодилерів.

Згідно з аналізом судових рішень, за злочин, пов’язані з наркотиками, кримінальну судимість отримали понад 10 тис. людей. При цьому кожен 10-й засуджений за кримінальні злочини (у 2020 – 6,8 тис. осіб) отримує судимість за те, що в більшості цивілізованих демократичних країн взагалі не вважається кримінальним правопорушенням, а саме за ч.1 ст.309 КК України. Оскільки «порогові розміри наркотиків», встановлені наказом Міністерства охорони здоров’я України № 188 від 2000 року, за найпоширенішими в нелегальному обігу наркотиками, у 200-600 разів нижчі, ніж у передових країнах Європейського Союзу.

Ми вважаємо, що зміна застарілих норм була б на користь всьому суспільству. Це й економія коштів, які надходять до бюджету, і зміцнення суспільного здоров’я. І звичайно ж — вона принесла б позитивні зміни в родини людей, які живуть з наркозалежністю.

Такий підхід відповідає рекомендаціям Комітету ООН з соціальних, економічних та культурних прав, які отримала Україна.

Переглянути відео дискусії можна на сайті організаторів https://docuspace.org/ за посиланням
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print