0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Протягом вересня 2023 року на Національну гарячу лінію з питань наркозалежності та ЗПТ надійшло 475 звернень (431 телефоном та 44 онлайн).

Відкрито 21 кейс.

Що стосується розподілу звернень за регіонами, то найбільше традиційно надійшло з м. Київ (102 звернення), Дніпропетровської (49 звернень) та Львівської областей (32). Найменша кількість звернень надійшла з Закарпатської області – всього 3 звернення.

Відповідний розподіл кількості дзвінків за регіонами є традиційним, і його можна пояснити кількістю учасників програми ЗПТ, в регіоні. Львівська область стала входити до трійки лідерів після того, як прийняла величезне число біженців з охоплених бойовими діями регіонів.

Звернень, які надійшли від чоловіків, традиційно вдвічі більше, ніж звернень від жінок. Не став виключенням і жовтень 2023 р. Протягом місяця фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ отримали 137 звернення від жінок та 338 від чоловіків.

Більшість звернень на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ надходить від пацієнтів ЗПТ та споживачів ін’єкційних наркотиків. У жовтні 2023 р. від пацієнтів ЗПТ надійшло 261 звернення, а від СІН – 149. Ще 38 звернення надійшло від членів родини СІН/ЗПТ, 5 від представників НУО, 3 від ВПО та по 2 від військовослужбовців та медпрацівників. Ще 15 звернень віднесено до категорії клієнта “інші”.

Якщо говорити про розподіл звернень за тематикою, то він виглядає наступним чином:

 

Фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ продовжують отримувати зверненя від пацієнтів ЗПТ, які отримують повістки.
 
Також ми продовжуємо отримувати звернення від пацієнтів ЗПТ, які скаржаться на погане самопочуття і відсутність можливості підняти дозування. Ці звернення часто входять одразу до двох категорій – скарги на медпрацівників та скарги щодо дозування, оскільки проблема часто пов’язана саме з позицією медиків щодо дозування, необхідного пацієнту.
 
Скарги на дії поліції включають скарги на те, що співробітники поліції зупиняють учасників програми, ошукують та вилучають замісний препарат.
 
Звернення щодо відсутності курсів надходили з таких міст як Дніпро, Тернопіль, Харків, Хмельницький та Кропивницький.
 
Значна частина звернень стосувалася введення електронного рецепту і надійшла з регіонів, де є проблеми з коригуванням дози препарату (Дніпропетровська, Полтавська, Одеська, Вінницька та Черкаська області), це стосується випадків коли пацієнти після ігнорування скарг щодо поганого самопочуття і прохань відкоригувати дозування препарату стали звертатись до приватних клінік, і після впровадження електронного рецепта про це стало відомо лікарям. Реакції з боку лікарів також різні, від профілактичного переведення на щоденний прийом до виключення з програми за фактом порушення правил участі.
 
У м. Київ у КМКНЛ “Соціотерапія” закінчився препарат, що було виклакане збоєм у поставці. Поки набір нових пацієнтів призупинено.
 
Продовжують надходити скарги щодо порушення безперервності у СІЗО (Кропивницький, Рівне та Дніпро).
 
Також нами було написано офіційне звернення за фактом скарг від наркозалежних які перебувають у СІЗО м. Рівне та позбавлені доступу до замісного препарату.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print