0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Сьогодні Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Саме 24 березня в далекому 1882-му році лікар Роберт Кох оголосив про відкриття збудника цього захворювання.
Щодня у світі від туберкульозу — хвороби, яку можна попередити й вилікувати, — помирає 4500 людей. Якщо говорити про Україну, то в 2020 році зареєстровано 17 593 нових випадків захворювання. Хоча це майже на 30% менше ніж торік, проблема залишається достатньо гострою через високу смертність. Її провокує те, що хворі несвоєчасно звертаються за медичною допомогою, крім того, у багатьох людей з коінфекцією (ВІЛ/туберкульоз) захворювання виявляють запізно.
Як організація, яка опікується правами людей, які живуть з наркозалежністю, і дбає про доступ представників ключових груп до лікування – ми не залишаємося осторонь від проблеми.
Сьогодні ми хочемо звернути увагу на те, що порушення прав людини напряму впливає на поширення туберкульозу.
  • Високий рівень стигми та дискримінації стосовно людей, які живуть з наркозалежністю, ВІЛ-позитивних та секс-працівників/ць є серйозним бар’єром у доступі до лікування.
Про те, як медпрацівники відмовляли жінці в допомозі через діагноз «наркозалежність» – за посиланням нижче
  • Каральна наркополітика заважає своєчасному виявленню та лікуванню ВІЛ та ТБ в людей, які вживають наркотики. Людина, яка боїться за власну свободу, лише в крайньому разі наважиться звернутися за медичною консультацією та допомогою.
Результати дослідження за темою – за посиланням
  • Недостатнє фінансування заходів у рамках програм зменшення шкоди загрожує поширенням туберкульозу. Перешкоджання діяльності програм зменшення шкоди загрожує поширенням соціально-небезпечних явищ та хвороб, у тому числі – туберкульозу.
З реакцією Центру громадського здоров’я України на втручання поліції в роботу програм зменшення шкоди можна ознайомитися тут:
  • Через побоювання того, що статус учасника\ці програми ЗПТ та ВІЛ+ буде розголошено, частина людей взагалі відмовляються від життєво-необхідного лікування.
Про те, як співробітники поліції у м. Жовті Води вимагали розкрити інформацію про пацієнтів ЗПТ, — читайте тут:
Виправити ситуацію з доступом ключових груп до лікування та заходів з профілактики можливо. В цьому допоможе розширення програм зменшення шкоди та впровадження гуманного підходу в наркополітику.
Подолаємо туберкульоз разом!
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print