';

21 липня – Міжнародний день пам’яті жертв війни з наркотиками

В цей день ми не лише згадуємо рідних, друзів та знайомих, які передчасно пішли з життя, а й нагадуємо про те, що каральна наркополітика – не діє.
І це легко можна довести з допомогою фактів:
Переслідування за вживання наркотичних речовин природного походження не призвело до зниження числа наркозалежних, натомість витребуваними стали синтетичні наркотики, які швидше провокують звикання, інвалідність і смерть у людини, яка їх вживає.
 
Ув’язнення для споживачів наркотичних речовин провокує збільшення числа ВІЛ- позитивних людей, інфікованих вірусними гепатитами та туберкульозом. Тобто, мова йде не тільки про витрати бюджетних коштів на те, щоб утримувати людину у в’язниці, а й про ризик поширення суспільно-небезпечних захворювань.
 
– Зазнаючи утисків та переслідувань з боку правоохоронців та дискримінована суспільством, людина, яка живе з наркозалежністю, часто змушена вдаватися до кримінальних учинків, не може розраховувати на захист у разі порушення її прав та залишається без доступу до медичної допомоги.
 
– Про неефективність примусової реабілітації для наркозалежних заявляють такі авторитетні громадські організації, як Управління ООН з наркотиків та злочинності, Всесвітня організація охорони здоров’я.
 
В той же час свою ефективність довели програми зменшення шкоди, серед них програма замісної підтримувальної терапії.
Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share

+38 (044) 229 42 80