Псля втручання фахівців Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ і параюристки Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” Олени Курлат, пацієнтам з м. Слов’янськ розпочали тестування на непризначені лікарем наркотичні речовини для подальшого переведення на індивідуальний прийом.
Річ у тім, що лікарі наркодиспансеру в Слов’янську переводили на самостійний прийом тільки тих пацієнтів, у кого є довідка про працевлаштування. А розпочати здавати щомісячні тести, людина могла тільки через пів року участі в програмі.
Про це співробітникам Гарячої Лінії відомо завдяки численним дзвінкам від пацієнтів замісної терапії зі Слов’янська та завдяки зверненням Олени Курлат.
За порадою наших фахівців, пацієнти написали письмові заяви з проханням перевести їх на самостійний прийом препарату.
У своїй відповіді завідувач Структурного підрозділу Комунального некомерційного підприємства «Медичний центр з профілактики та лікування залежності м. Краматорськ» у м. Слов’янськ написав, що «… спроба працевлаштування дає підстави для переведення Вас на індивідуальну форму приймання препарату ЗПТ. Для переведення зі щоденного отримання препарату на індивідуальне, Вам необхідно пройти обстеження (тестування) та написати заяву з обґрунтованою підставою…». Але розпочинати тестування лікарі не поспішали.
Для вирішення цієї ситуації фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ звернулися до Департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації та до Центру громадського здоров’я, а регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Олена Курлат – до директора КНП «Медичний центр з профілактики та лікування залежності м. Краматорськ».
Результат є – пацієнти здали перший з необхідних шести щомісячних тестів. Сподіваємося, що через пів року вони таки отримають препарат «на руки». До речі, серед них є ті, хто вже понад 4 років є стабільним учасником програми.
Крім того, ми вкотре звертаємо увагу лікарів і пацієнтів ЗПТ на роз’яснення, надані Центром громадського здоров’я. У них йдеться про те, що працевлаштування не може бути вимогою для переведення на самостійний прийом препарату. На жаль, проблема додаткових вимог до пацієнтів і досі актуальна.