0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Війна – надзвичайно тяжке випробування, вона змінює людей, змінює сприйняття світу й себе в ньому назавжди. Якщо ж людина пройшла через жахіття окупації, фільтраційні табори або полон — зберегти метальне здоров’я їй ще складніше.
 
Днями на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ звернулася дівчина і розповіла, що її мати після звільнення з російського полону почала вживати важкі наркотики, а саме так званий «вуличний метадон».
 
Наші консультанти пояснили, що зараз виходом для жінки може стати участь у програмі замісної підтримувальної терапії, але її доцільно поєднати з психологічною допомогою.
 
З розмови було зрозуміло, що психологічна підтримка не завадила б і доньці жінки. Оскільки вона відчуває провину за те, що виїхала з міста, яке нещадно обстрілювали, закордон і повернулася тільки зараз, після звістки про негаразди з найріднішою людиною.
 
«Слід зазначити, що дзвінки з питаннями про залежність від психоактивних речовин надходять на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ доволі часто. Є випадки, коли з такими питаннями зверталися військові, після лікування складних поранень. Ми бачимо тенденцію до збільшення відповідної кількості дзвінків, але відбувається це на фоні загального зростання числа звернень на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ», — пояснив керівник проєкту Андрій Яровий.
 
——————
Нагадуємо, що попри війну ми продовжуємо захищати права наркозалежних та пацієнтів ЗПТ. Зв’язатися з нами можна онлайн або за телефоном 0-800-507-727 (дзвінки з телефонів мобільних та стаціонарних операторів України безкоштовні). Наші консультанти на зв’язку щодня з 7.00 до 23.00.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print