0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

BA.2.86 Pirola Coronavirus new variant background design with virus sign in alarming colors. New covid variant concept backdrop
У низці країн світу зафіксований новий варіант коронавірусу – ВА.2.86, який отримав назву «Пірола». Він є підштамом «Омікрона», що налічує понад 30 мутацій. Штам «Пірола» може бути ще заразнішим, а перебіг хвороби – ще важчим.
Американський епідеміолог Деніс Неш розповів, що наразі ще не відомі всі подробиці про штам «Пірола».
«Але те, що вже відомо, дозволяє припустити, що цей новий варіант може обходити імунітет, який існує. Це збільшить імовірність зараження. Крім того, «Пірола», ймовірно, може викликати більш важкий перебіг хвороби, ніж варіанти, які ми бачили останнім часом», – розповів Неш.
За даними міжнародних органів охорони здоров’я, в цьому вірусі зафіксований високий рівень мутацій. Припускається, що могло відбутися до 30 змін у білковій структурі вірусу. Це може означати, що наявні вакцини можуть бути недостатньо ефективними в боротьбі із цим штамом коронавірусу.
Через високий рівень заразності ВООЗ зарахувала «Піролу» до категорії штамів, «за якими спостерігають».
Симптоми штаму «Пірола»:
підвищена температура тіла;
кашель;
лихоманка;
втрата смаку або нюху.
Новий штам COVID-19 може мати й інші симптоми, тож варто стежити за будь-якими несподіваними змінами у стані свого здоров’я.
Якщо з’являються ознаки коронавірусу або тест показав позитивний результат, рекомендовано залишатися вдома та за можливості уникати контактів протягом п’яти днів. Якщо з’являються симптоми «Піроли», важливо вчасно звернутися по медичну допомогу та вжити заходів для запобігання поширенню інфекції.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print