0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

 
З початку року Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ вже прийняла близько 700 дзвінків. Кожне десяте звернення, яке до нас надійшло, стосується COVID-19.
 
«Фахівці Національної Гарячої лінії з питань наркозалежності та ЗПТ не лише надали загальну інформацію про вакцинацію та тестування від COVID-19, симптоми захворювання. Ми допомогли вирішити ряд складних ситуацій, пов’язаних з безперервністю лікування ЗПТ для учасників програми, які захворіли на COVID-19», — розповів керівник проєкту Андрій Яровий.
 
Мова йде про наступні кейси:
Пацієнт ЗПТ перебував у медичній частині СІЗО з підтвердженим діагнозом COVID-19 та не мав доступу до замісного препарату (детальніше про ситуацію можна прочитати за посиланням https://bit.ly/3v5f2ea)
 
— Пацієнт ЗПТ перебував у реанімації лікарні швидкої допомоги та не мав доступу до ЗПТ (детальніше про ситуацію – за посиланням https://bit.ly/36t0quO ).
 
Лікар відмовляв пацієнту з підтвердженим діагнозом COVID-19 в отриманні препарату для самостійного прийому. Проте після звернення на Гарячу Лінію і після того, як чоловік надав довідку від сімейного лікаря, йому було призначено замісний препарат на п’ять днів.
 
Ми також хочемо звернути увагу на те, що досить часто в своїх зверненнях учасники програми цікавляться, чи є ВІЛ-інфекція протипоказанням для щеплення від COVID-19.
 
Хочемо одразу відповісти на це питання. Згідно інформації Центру громадського здоров’я, вакцинація від COVID-19 рекомендована усім людям, які живуть з ВІЛ, незалежно від рівня CD4 та вірусного навантаження.
 
Варто знати, що усі вакцини проти COVID-19, які використовуються в Україні (AstraZeneca, Moderna, Pfizer, CoronaVac), входять до переліку рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я і безпечні для ЛЖВ.
 
Нагадуємо, що дзвінки на Гарячу Лінію за номером 0-800-507-727 безкоштовні в межах України, також можна звернутись он-лайн на нашій сторінці у Фейсбук, а наші консультанти на зв’язку з 7.00 до 23.00
 
У нас можна отримати безкоштовні телефонні консультації лікаря-нарколога, лікаря-інфекціоніста та кваліфікованого юриста.

 

 
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print