0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

covid-19-sheplennia
Консультативна група Всесвітньої організації охорони здоров’я з питань вакцинації (SAGE) оголосила про оновлення своїх рекомендацій щодо вакцинації проти COVID-19.
Відтепер рекомендовані додаткові ревакцинації для певних груп населення через шість місяців після отримання останнього щеплення.
До групи високого пріоритету, яким у першу чергу рекомендована повторна бустерна вакцинація, входять
люди похилого віку; молоді люди із серйозними супутніми захворюваннями (наприклад, діабет і хвороби серця);
люди з імунодефіцитними станами (наприклад, із ВІЛ, та реципієнти органів після трансплантації), включаючи дітей віком від 6 місяців;
вагітні жінки; медичні працівники.
Для цієї групи експерти рекомендують додаткову ревакцинацію кожні шість місяців або раз на рік, «із часовими рамками, що залежать від таких факторів, як вік та стан імунної системи».
До групи середнього пріоритету входять здорові дорослі, а також діти та підлітки із супутніми захворюваннями. Хоча додаткові ревакцинації для цієї групи населення безпечні, SAGE не рекомендує регулярні ревакцинації проти COVID-19 після першої ревакцинації.
Групою низького пріоритету вважаються здорові діти та підлітки віком від 6 місяців до 17 років. Експерти SAGE зазначили, що країни мають самостійно вирішувати, чи вакцинувати цю групу проти COVID-19. Повідомляється, що хоча первинна вакцинація та ревакцинація безпечні для цієї групи, рішення про наступні щеплення слід приймати на основі кількох факторів, включаючи тягар хвороби, економічну ефективність, інші пріоритети охорони здоров’я та альтернативні витрати.
Ці рекомендації стосуються лише поточної глобальної ситуації з COVID-19, тому додаткові рекомендації щодо ревакцинації — це в першу чергу поради, а не жорсткі вимоги.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print