0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Наприкінці минулого року до фахівців Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ стали надходити масові звернення від пацієнтів ЗПТ з м. Нікополь Дніпропетровської області.
Суть звернень полягала в тому, що будівля медзакладу, на базі якого функціонував кабінет видачі ЗПТ, була постійним об’єктом ворожих обстрілів. У результаті пацієнтам повідомили, що кабінет видачі в цьому місця функціонувати не може, а чи буде функціонувати кабінет видачі в місті взагалі – під питанням, і скоріш за все потрібно буде їздити до сусідніх міст.
 Надалі це могло б створити суттєві перешкоди у доступі до життєво необхідного лікування для більш ніж 200 пацієнтам сайту м. Нікополь.
Фахівці Національної Гарячої Лінії на основі звернень пацієнтів відправили звернення до Центру громадського здоров’я МОЗ України та залучили до вирішення ситуації МБФ Альянс громадського здоров’я, асоційований директор з політик та партнерства якого, Павло Скала (Pavlo Skala), запропонував надати технічну допомогу щодо облаштування приміщення для надання кабінету ЗПТ у більш безпечному місці, щоб пацієнти не були вимушені здійснювати довготривалі й вартісні поїздки для отримання лікування.
Поки ж це питання вирішувалося, МБФ Альянс громадського здоров’я надав мобільну амбулаторію для того, щоб кожні 10 днів ліки з м. Дніпро привозили до м. Нікополь, і у пацієнтів був доступ до програми ЗПТ попри надзвичайно складну безпекову ситуацію.
Станом на зараз питання вирішене. Пацієнти отримують ліки у відносно безпечному місці в передмісті Нікополя.
Від імені Національної Гарячої лінії з питань наркозалежності та ЗПТ ми висловлюємо щиру подяку усім, хто докладав зусиль для вирішення цієї ситуації.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print