0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

З початку повномасштабного вторгнення військ Російської Федерації на територію України, кількість дзвінків та онлайн звернень на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ зростає з кожним днем.
 
Наразі можна виділити ключові проблеми.
 
У частині регіонів пацієнти у зв’язку з бойовими діями не можуть отримати замісний препарат. Це пов’язано з тим, що за умов воєнних дій пацієнти та медперсонал не в змозі дістатися медзакладів.
 
– Частина пацієнтів з м. Черкаси мають відвідувати кабінети видачі щодня попри загрозу та наявні рекомендації щодо максимального переведення на отримання препарату для самостійного прийому.
 
– Ще в частині регіонів медпрепарат закінчується, а коли буде наступна поставка – важко спрогнозувати. Тому пацієнти не можуть отримати ліки на руки на термін рівний хоча б 10 дням. Крім того, в частині регіонів у тому числі в Києві стали примусово знижувати дозування усім без винятку учасникам програми, щоб заощадити препарат допоки ситуація не нормалізується.
 
– Оскільки дату наступної поставки спрогнозувати неможливо – неможливим є і «перерозподіл» між різними містами, а пацієнти з інших міст не можуть розраховувати на отримання замісного препарату після переїзду.
 
– У найгіршій ситуації опинилися пацієнти приватних кабінетів та клінік – оскільки з початком воєнних дій вони припинили свою роботу, крім того, в аптечній мережі не лишилося цих препаратів.
 
– Фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ вже зафіксували перші випадки неадекватної реакції пацієнтів на дії лікарів. Так, в луганській області пацієнти, які очікували видачі препарату під кабінетом, почувши сигнал повітряної тривоги, все одно наполягали, щоб їм видали препарат та не реагували на слова і вказівки медперсоналу. Дійшло до того, що на лікаря стали кидатися з ножем.
Ще в одному місті пацієнти були за крок до того, щоб організувати штурм сайту ЗПТ.
 
Ми наполягаємо, що така поведінка – є неприйнятною і неприпустимою.
 
Першочергове завдання медпрацівника – зберегти власне життя. Неадекватні вчинки можуть призвести до того, що програма взагалі припинить свою роботу.
 
Але паралельно ми бачимо і те, що в багатьох містах пацієнти та медпрацівники, які реалізовують програму ЗПТ, самоорганізувалися, щоб забезпечити максимально продуктивну роботу програми. Люди на власних авто підвозять один одного до кабінетів видачі, коли не працює громадський транспорт. Крім того, для протидії можливому мародерству та щоб подбати про безпеку медпрацівників та інших пацієнтів учасники програми по черзі чергують поруч з медзакладом (Кропивницький).
 
Виходячи з ситуації, що склалася, ми прагнемо дати кілька порад учасникам програми:
 
1) Не афішуйте години роботи сайту, не розповідайте про те, що йдете отримувати замісний препарат людям, які не є учасниками програми даного медзакладу. Не виключена ситуація, коли хтось захоче заволодіти препаратом «на праві сильного», і такій ситуації легше запобігти, ніж її потім вирішувати.
 
2) Зберігайте спокій та в першу чергу дбайте про свою безпеку та безпеку людей поруч.
 
3) Сприймайте роботу медперсоналу з вдячністю, а не з докорами та агресією, навіть якщо ситуація складається не так, як ви того хочете. Зараз надзвичайно складний час для нашої держави та для усіх нас. Ці випробування потрібно проходити з гідністю.
 
Нагадуємо, що Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ продовжує працювати. Ми на зв’язку з 7.00 до 23.00.
 
На Національній Гарячій Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ можна отримати безкоштовну консультацію лікаря-нарколога та лікаря-інфекціоніста. В умовах обмеженого доступу до медичної допомоги – телефонні консультації можуть стати справжнім порятунком.
 
Бережіть себе!
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print