0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ отримує масові звернення від учасників програми замісної терапії з м. Слов’янськ.
 
Причиною для цього стала загроза закриття кабінетів видачі замісного препарату, які функціонували на базі КНП Слов’янської міської ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги» амбулаторії № 1 та № 10. Власне, один з центрів вже припинив роботу, а інший — працює лише до кінця місяця.
Люди встигли налагодити довірчі відносини з медпрацівниками. Побудували соціальні зв’язки відповідно до розташування кабінетів видачі. Мова йде про підбір оптимального графіка роботи, який би дозволяв відвідувати конкретний сайт, про місце проживання та відвідування дітьми навчальних закладів (шкіл та дитячих садків).
 
Переведення пацієнтів на отримання замісного препарату на базі іншого кабінету видачі становить суттєву загрозу ресоціалізації, а саме вона є ключовим результатом лікування замісною терапією. Тому можна стверджувати, що закриття кабінетів ЗПТ загрожує суттєвим погіршенням якості життя пацієнтів.
Варто зазначити, що у відкриття кабінетів були вкладені чималі кошти, а медперсонал готовий і надалі надавати послуги ЗПТ, навіть за умови тимчасової затримки оплати НСЗУ за послуги ЗПТ.
 
Тому фахівці Гарячої Лінії звернулися до Центру громадського здоров’я та Департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації з проханням втрутитися в ситуацію, яка може перекреслити усі ті позитивні зміни, до яких пацієнти йшли роками.
 
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print