0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Завдяки спільним адвокаційним діям Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ та Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю, в м. Обухів отримання препарату для самостійного прийому під час карантину стало можливим. Дуже сподіваємося, що це допоможе зберегти життя та здоров’я як самим учасникам програми, так і їхнім рідним під час сплеску захворюваності на COVID-19. Зараз м. Обухів знаходиться в «червоній зоні».
Днями на Гарячу Лінію звернувся лікар з м. Обухів. Він цікавився, які дії має виконати, щоб убезпечити учасників програми від інфікування.
Фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ надали роз’яснення МОЗ щодо того, як має працювати програма ЗПТ в період карантину. Проконсультував колегу щодо дій в такій ситуації і лікар-нарколог, який співпрацює з Гарячою Лінією, – Каландія Гела Тенгізович.
Проте головний лікар медзакладу був проти того, щоб усі без винятку пацієнти замісної терапії отримали препарат «на руки». Щоб його переконати, знадобилися додаткові дії та аргументи, задля чого спеціалісти Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ підняли це питання на останньому засіданні Міжвідомчої робочої групи по ЗПТ та Зменшенню Шкоди при Міністерство охорони здоров’я України (12.11.2020), і до вирішення питання підключився Центр громадського здоров’я України (за що їм окрема подяка), а Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю зі свого боку направило офіційний лист, в тому числі на Департамент охорони здоров’я Київської ОДА
та Обухівську районну державну адміністрацію.
Така адвокаційна співпраця дала свої результати — вдалося вирішити цю ситуацію в інтересах пацієнтів і пацієнти отримають препарат «на руки» до 10 днів!
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print