0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

В Харкові медичні працівники відмовлялися надавати допомогу жінці – пацієнтці замісної підтримувальної терапії, і вона померла. На жаль, це вже не перший подібний випадок.
Зі слів чоловіка, жінка впала, і, ймовірно, пошкодила хребет, бо в неї відмовили ноги.
Швидка допомога, яку викликав чоловік учасниці програми, відмовилася забирати хвору до лікарні. Чоловік розповів, що медики обзивали його дружину «нарічка», звинувачували подружжя в тому, що «вони варять», а інформація про те, що в жінки позитивний ВІЛ статус, тільки посилила негативне ставлення медиків до пацієнтки.
Розгублений і спантеличений чоловік у відчаї зателефонував до параюристки Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Наталії Карагашової. Та надала консультацію та порекомендувала звернутися ще й на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ.
Фахівці Гарячої Лінії порадили чоловікові викликати швидку допомогу повторно, і якщо медпрацівники знову відмовлятимуться госпіталізовувати жінку, то нехай нададуть письмову відмову. До справи був готовий долучитися наш юрист.
Надавати письмову відмову медпрацівники не захотіли, проте й забрали жінку до лікарні тільки після того, як з ними телефоном поспілкувалася параюристка БО «ВОНА» й розповіла про наслідки, які будуть через ненадання медичної допомоги.
Вже в лікарні через кілька годин жінка померла.
Смерть могла стати наслідком зволіканням з наданням медичної допомоги. Крім того, ми не знаємо, чи отримала жінка в лікарні медичну допомогу в повному обсязі.
На жаль, випадки, коли людині відмовляють у медичній допомозі через наркозалежність, оператори Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ фіксують регулярно. Після нашого втручання люди отримують послуги, але часто рахунок іде на хвилини. Зволікання, стигма та дискримінація вбивають.
Ми закликаємо звернути увагу на цю ситуацію Центр громадського здоров’я України, Міністерство охорони здоров’я України, Департамент охорони здоров’я Харківської Міської Ради та Департамент охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації.
Нагадуємо, що Благодійний Фонд «Надія та Довіра» вже повідомляв про подібний випадок, який також трапився у Харкові. Детальніше про це можна прочитати за посиланням.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print