0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Фахівчиня Благодійного Фонду «Надія та Довіра» Наталя Карагашова взяла участь в освітньому заході для співробітників поліції, під час якого розповіла про замісну терапію, її цілі та задачі.
 
Окрему увагу Наталя приділила темі забезпечення безперервності лікування ЗПТ.
 
Зокрема, Наталя зазначила, що замісна підтримувальна терапія (ЗПТ) є найефективнішим способом фармакологічного лікування опіоїдної залежності, а учасники програми ЗПТ можуть приймати замісний препарат як щоденно в медзакладі, так і отримувати його для самостійного прийому.
 
Пацієнт ЗПТ, який має при собі замісний препарат, також повинен мати
— документ, що посвідчує особу (наприклад, паспорт),
— листок призначення,
— копію заяви на отримання препарату з печаткою. Але замісні препарати «Метадон» або «Бупренорфін» повинні бути в заводській упаковці (блістері).
 
Якщо людина, залежна від психоактивних речовин, переживає абстинентний синдром (ломку), мова може йти не лише про страждання, а й про летальні наслідки. Тому важливо забезпечити залежній людині доступ до медичної допомоги. Учасникам ЗПТ слід забезпечити безперервність лікування замісною терапією.
 
Про це співробітникам поліції розповіла Наталя Карагашова, консультантка Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ, під час освітнього заходу для поліцейських Відділу поліції №3 (Харківське районне управління поліції 1 ГУНП в Харківській області).
 
Освітній захід провели Представник Уповноваженого в східних областях Сергій Ковган, начальник Відділу регіонального представництва в східних областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Сергій Кузьменко та представник Управління дотримання прав людини Національної поліції України Юрій Голобородий.
Серед учасників були Кривогуз Максим Миколайович, начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги (Регіональний центр з надання БВПД у Луганській та Харківській областях)
 
Подібні ініціативи – надзвичайно важливі, бо підвищують обізнаність співробітників поліції щодо програм зменшення шкоди, програми замісної підтримувальної терапії, громадського здоров’я та прав людини.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print