';

Участь в акції “Підтримати. Не карати” (Support. Don`t punish)

Голова Правління Благодійного Фонду “Надія та Довіра”, директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок ВОНА  Тетяна Лебедь виступила з промовою під час акції “ПІДТРИМАТИ. НЕ КАРАТИ” (Support. Don’t punish).


Цей захід традиційно проходить 26 червня – у Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом і в Міжнародний день підтримки жертв катувань.


В своїй промові Тетяна торкнулася болючої проблеми для жінок, які живуть з наркозалежність: у представниць спільноти соціальні служби вилучають дітей. Це відбувається тільки тому, що в Сімейному Кодексі є дискримінаційна 164 стаття, п.4.
Вона спирається на неіснуючий діагноз, не враховує поведінку жінки, її бажання і зусилля, для того, щоб бути гарною мамою.


Як показує досвід роботи ВО “ВОНА”, не у всіх жінок вистачає сили для боротьби і відстоювання власних прав. Деякі не витримують і йдуть з життя, а діти залишаються сиротами.
“Тому до лозунгу “Підтримати. Не карати” ми додаємо ще декілька: “Діти не іграшки системи”, “Грайтеся іграшками, а не долями “- пояснила Тетяна.

Після виступу на підкріплення цих слів активістки ВО ВОНА та ВОЛНа склали м’які іграшки під Верховною Радою.


Наш перфоманс став доповненням до загальної акції, яка була організована Всеукраїнським об’єднанням людей з наркозалежністю за підтримки International Drug Policy Consortium.
Участь в акції взяли також представники МБО “Мережа 100% життя», Альянсу громадського здоров’я, “Клубу Еней”.

Акція відбувалась в рамках Глобальної кампанії за зміни репресивної наркополітики «ПІДТРИМАТИ, НЕ КАРАТИ!» (Support. Don’t Punish).
Support. Don’t Punish 2020 спиралася на ряд рекомендацій ООН для України, які, в тому числі, наголошували на недискримінаційному підході до представників та представниць спільноти з боку служб захисту дітей.

Історію жінки, яка пішла з життя після того, як в неї забрали новонароджену дитину, за посиланням

Ви також можете ознайомитися з тим, яку роль відіграло Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” у тому, щоб Україна отримала рекомендації Комітету ООН, виконання яких вимагали активісти.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share

+38 (044) 229 42 80