0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Сьогодні президентка Благодійного Фонду «Надія та Довіра» Тетяна Кошова у якості спікерки взяла участь у V Форумі БО «БФ Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю (ВОЛНА)»

Під час цього заходу, який проходить за підтримки «100% життя» — «100% життя» — Мережа ЛЖВ та МБФ Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health , Тетяна представила презентацію « Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ як ефективний адвокаційний механізм».

У своїй доповіді Тетяна звернула увагу на те, що протягом січня-жовтня 2021 р. Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ отримала 3097 звернень з різних регіонів України. Найбільше звернень надійшло від пацієнтів замісної терапії, споживачів ін’єкційних наркотиків та членів їх родин.

«На Гарячу Лінію звернувся кожен 12-й пацієнт ЗПТ чоловік та кожна 6-та пацієнтка ЗПТ жінка. Кожне 12-те звернення на Гарячу Лінію – це кейс, тобто відбулося порушення прав», — зазначила Тетяна у своєму виступі.

Серед основних проблем, які потребують вирішення:

— втручання поліції в роботу сайтів ЗПТ;

— велика кількість скарг на упереджене/неадекватне ставлення медпрацівників (193 скарги протягом січня — жовтня 2021 р.);

— потреба в розширення програми ЗПТ з охопленням невеликих міст в регіонах;

— Загальна проблематика доступу до ЗПТ в період карантинних обмежень у зв’язку з COVID-19 – транспорт, графіки роботу сайтів, великі черги, самостійний прийом тощо. Крім того, проблеми, пов’язані з небажанням вакцинуватися від коронавірусу та з небажанням/відсутністю можливості укласти декларацію з сімейним лікарем.

Під час виступу Тетяна зробила особливий наголос на важливості співпраці, зокрема вказала на досвід взаємодії з Всеукраїнським об’єднанням людей з наркозалежністю та Всеукраїнським об’єднання наркозалежних жінок ВОНА в питаннях відкриття нових сайтів ЗПТ.

Презентація, яка стосувалася роботи Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ, стала важливим елементом сесії «Огляд механізмів захисту прав ЛЖН. Приклади взаємодії 2021 р.».

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print