';

Участь представниць організації у Другій Конференції з наркополітики

Фахівчині Благодійного фонду “Надія та Довіра” та Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” взяли участь у Друга Конференція з наркополітики в підтримку реалізації Стратегії в області наркополітики. На заході піднімалося чимало гострих питань. Серед них “Легагалізація медичного канабісу”, “Правосуддя та здоров’я” “Епідеміологічна ситуація з вживанням наркотиків, ВІЛ гепатитом С та туберкульозом” “Тенденції у вживанні психоактивних субстанцій та зниження шкоди: виклики в Україні” та ін.

Завершився захід подією, знаковою для ВО “ВОНА” та всіх жінок, які живуть з наркозалежністю. Наші представниці працювали в групі “Стигма та дискримінація”, пропозиції якої увійшли до попередньої версії резолюції заходу.
Ми наполягали на тому, що:
– необхідно враховувати гендерний аспект проблематики наркозалежності, тому заходи з подолання стигми та дискримінації мають бути гендерно чутливими;
– потрібне зниження бар’єрів доступу до програм зниження шкоди, у тому числі за рахунок зниження стигми з боку медичних працівників.
Інше важливі пропозиції стосувалися того, щоб розробити і запровадити систему оповіщення про порушення прав та захисту представників та представниць спільноти від дискримінації.
Колеги з громадських організацій наполягали на необхідності прийняття державних стандартів щодо реабілітації.


Окремий блок пропозицій стосувався того, щоб жінки, які живуть з наркозалежністю мали доступ до шелтерів. Адже саме жінки, які живуть з наркозалежністю є однією з основних груп ризику в контексті домашнього та гендерно обумовленого насильства.
Не оминули увагою і доцільність реалізації програми ЗПТ для засуджених.
Але одна з найсміливіших ініціатив: передача конфіскованого майна осіб, задіяних у торгівлі наркотичними засобами у великих обсягах, на користь розвитку сервісних організацій та громадських організацій, які займаються захистом прав людей з наркозалежністю.
Планується, що текст резолюції буде представлений 10 грудня у День прав людини.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share

+38 (044) 229 42 80