0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Цю радісну новину повідомила регіональна кординаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА», співробітниця ГО «Наша Допомога»Олена Курлат.
«Щоб реалізувати своє, закріплене у Конституції України право, учасникам програми довелося звертатися до відділу охорони здоров’я міськвиконкому м. Слов’янськ. До цього про вільний вибір лікаря та лікувального закладу не йшлося, бо з наркології пацієнтів не відпускали, посилаючись на те, що «переведення пацієнтів знаходиться не в їхній компетенції», — розповіла Олена.
«Це величезна радість, домогтися справедливості, коли дієш в межах права. Але для таких перемог потрібна рішучість і сміливість не лише представників громадських організацій, а й пацієнтів. Не секрет, що дуже часто учасники програми прагнуть вирішити ситуацію «чужими руками», швидко втомлюються ходити по різних інстанціях та бояться скаржитися через можливі репресії з боку медпрацівників. Дуже прикро, коли докладаєш зусиль, а ситуація так і залишається невирішеною через те, що людина втомилася, і не хоче боротися за власні права», — поділилася наша активістка.
Олена Курлат також повідомляє про те, що виграла ще одну «маленьку війну» — на цей раз з наркозалежною жінкою, яка потребувала замісної терапії, але боялася ставати учасницею програми через міфи та неправильне уявлення про цей вид лікування.
Зараз жінка перебуває у стаціонарі для виставлення діагнозу й підбору дозування.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print