0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

pexels-tima-miroshnichenko-6010814
У м. Дніпрі двоє людей з тяжкими захворюваннями залишилися без доступу до життєво-необхідного лікування замісною підтримувальною терапією. Усе тому, що КП Криворізький протитуберкульозний диспансер, що знаходиться за адресою м. Дніпро, вул. Бехтерєва 12, не планує надалі надавати послуги замісної підтримувальної терапії.
 
На базі медзакладу отримували лікування двоє пацієнтів, один з яких на інвалідному візку, а інший має важку мультирезистентну форму туберкульозу. Відповідно, пацієнти ЗПТ, які проходять лікування на базі КП Криворізький протитуберкульозний диспансер, не можуть самостійно відвідувати кабінет ЗПТ, і при цьому мають право на безперервність отримання життєво-необхідного лікування. Проте наразі все, що їм запропонували – це пройти детоксикацію.
 
Як відомо, відміна замісного препарату, загрожує зниженням імунітету і може вкрай негативно позначитися на і без того слабкому здоров’ї пацієнтів.
Організації, які займаються психо-соціальним супроводом пацієнтів ЗПТ в регіоні, не можуть приносити препарати для самостійного прийому пацієнтам з мультирезистентню формою туберкульозу, оскільки це несе значні ризики для здоров’я співробітників даних організацій.
 
Те, що наразі на базі медзакладу отримують лікування замісною підтримувальною терапію лише 2 людини, не означає, що в майбутньому пацієнтів з туберкульозом, як потребуватимуть безперервності лікування ЗПТ, не стане більше. Тому сама процедура забезпечення безперервності лікування замісною підтримувальною терапію для даних пацієнтів має бути ретельно продумана, оскільки даний випадок може бути лише першим з черги подібних.
 
Сьогодні Благодійний фонд «Надія та Довіра» звернувся з листом до Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради, Міністерства охорони здоров’я України.
Ми очікуємо не лише відповіді, а й того, що ситуацію вдасться вирішити з врахуванням інтересів пацієнтів.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print