0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Новий рік — нові виклики… Цей вислів якнайкраще характеризує ситуацію в м. Слов’янськ, де закрилися кабінети замісної підтримувальної терапії на первинній ланці медицини.
Пацієнти амбулаторій будуть отримувати замісний препарат на базі наркодиспансеру, і там їх готові прийняти. Проте самі люди не дуже раді таким змінам. В першу чергу тому, що в наркодиспансері постійно відчували стигматизуюче ставлення до себе з боку окремих медпрацівників.
Хоча після моніторингового візиту співробітників Благодійного Фонду “Надія та Довіра” ситуація й змінилася (детальніше про це можна прочитати тут ), закриття кабінетів ЗПТ на первинній ланці загрожує стабільності пацієнтів, оскільки люди підлаштували своє життя під відвідування конкретного місця — знайшли роботу з відповідним графіком, влаштували дітей до садочків та шкіл.
Благодійний Фонд “Надія та Довіра” у зверненні до Центру громадського здоров’я та Департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації попереджав, що всі здобутки з ресоціалізації пацієнтів (а саме вона є однією з цілей замісної терапії) можуть бути втрачені. Ми наполегливо рекомендували втрутитися в ситуацію і запобігти закриттю кабінетів ЗПТ на первинці.
Про небезпеку закриття кабінетів ЗПТ у Слов’янську попереджали також наші колеги з Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок ВОНА, зокрема регіональна прдставниця в Донецькій області Олена Курлат.
Крім того, однією з рекомендацій для Центру громадського здоров’я України на НСЗУ було максимально спростити звітність, щоб сімейним лікарям було легше.
Але склалася ситуація, коли медзаклади через проблеми з подачею звітності та укладанням договорів, працювали в умовах відсутності фінансування з боку НСЗУ Національна служба здоров’я України. Зрозуміло, що за таких обставин, гостро стало питання щодо закриття кабінетів на первинній ланці.
Детально про те, що спровокувало цю ситуацію, та як вона вплине на стан з наркоспоживанням в м. Слов’янськ, можна прочитати в аналітичному матеріалі, який підготувала Вікторія Повержук. Стаття містить також коментарі керівника проєкту Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ Андрія Ярового
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print