0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Співробітники Благодійного Фонду «Надія та Довіра» долучилися до Всеукраїнської акції «Гайки української наркополітики». Цей захід є частиною міжнародної адвокаційної кампанії «Support. Don’t Punish» («Підтримати. Не карати»), спрямованої на гуманізацію репресивної політики щодо наркотиків.
Відкривала захід Голова Правління Благодійного Фонду «Надія та Довіра», Директорка Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА Тетяна Лебедь. У своїй промові вона зосередилася на темі бар’єрів доступу до програм лікування для жінок, які живуть з наркозалежністю.
Оператор Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ Андрій Яровий заявив: «Зараз вулиці міст буквально «завалені» важкими наркотиками. Проте, замість того, щоб цілком переорієнтуватися на протидію наркоторгівлі, поліція продовжує переслідувати споживачів наркотиків. На Національній Гарячій Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ ми регулярно фіксуємо випадки порушення прав учасників програми замісної терапії співробітниками поліції. Мова йде як про вилучення законно отриманого замісного препарату, тобто життєво необхідних ліків, навіть якщо пацієнт має усі необхідні документи, так і про вимогу до медпрацівників розголосити особисті та медичні дані пацієнтів сайту. Ми рухаємося в Європу, і наша наркополітика теж має бути все більш гуманною, як це обґрунтовано прийнято в цивілізованих країнах. Проте, наразі ми бачимо, що нам продовжують нав’язувати каральну наркополітику, як це прийнято в Росії».
Сам захід організований Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю «ВОЛНА» за участі та підтримки Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА», Альянсу громадського здоров’я Alliance for Public Health, Міжнародного Консорціуму з Наркополітики (IDPC), «100% життя» — Мережа ЛЖВ, ГО Клуб Еней, БО «Меридіан», БФ «Надія та Довіра» у партнерстві з ініціативними групами людей з наркозалежністю з 25 регіонів України, та іншими міжнародними та українськими неурядовими, правозахисними організаціями, що працюють у сфері адвокації прав людей, які вживають наркотики.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print