';

Співпраця з лікарями та пацієнтками замісної терапії в Слов’янську Донецької області

Учора, 25 серпня, регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” в Донецькій області Олена Курлат відвідала сайт ЗПТ, якій розташовано на первинній ланці М.С.Д в амбулаторії номер 10, і провела там маленьку інформаційну зустріч з пацієнтами та поспілкувалась з Наталією Миколаївною Моргун, завідувачкою амбулаторії та лікаркою, дружньо налаштованою до наркозалежних.

Олена обговорила з лікарем деякі проблеми, пов’язані з програмою ЗПТ, а саме застосування експрес-тестів для уріноконтролю, необхідність адвокатування розширення ЗПТ за кошти місцевого бюджету.

Олена повідомляє, що це була дуже приємна та навіть зворушлива зустріч, оскільки вона побачила людяне, ввічливе та доброзичливе ставлення до пацієнтів, та в свою чергу, таке саме позитивне ставлення дуже задоволених пацієнтів до медперсоналу.

Наталія Миколаївна запитала: “Олено ви помітили, які зміни на краще відбулися з пацієнтами за рік? Усе тому, що вони почувають себе тут вільними людьми, стали довіряти лікарю, вільно говорять про себе і діляться власними проблемами. Наркологи “старої школи” працюють так, як їх навчали – лікуй наркозалежного так, щоб він відчув усі наслідки свого неправедного життя, нехай він буде покараний. А зараз існує зовсім інший підхід і він працює він набагато ефективніше”.

Наприкінці зустрічі Н. М. Моргун висловила сподівання, що соціальний працівник буде зустрічатися с пацієнтами систематично, оскільки МПСС є необхідною частиною ЗПТ.

Олена також проконсультувала двох жінок – пацієнток ЗПТ (на цьому сайті їх всього троє), та отримала подяку від одної з них,оскільки жінка завдяки інформації, отриманій від Олени, успішно зібрала довідки для оформлення субсидії та була переадресована до безоплатної правової допомоги для розв’язання складної проблеми, пов’язаної з житлом.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share

+38 (044) 229 42 80