0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

На Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ регулярно звертаються люди з питаннями щодо сексуального та репродуктивного здоров’я, тому до реалізації проєкту залучена фахівчиня з гендеру та програми ЗПТ.
Сьогодні ми ділимося надихаючою історією: консультація фахівчині з гендеру допомогла вагітній представниці спільноти прийняти рішення про збереження вагітності
Днями на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ звернулася жінка, і розповіла, що періодично вживає наркотичні речовини. Вона дізналася, що вагітна і питала, чи можна в її становищі залишити дитину, чи можемо ми порекомендувати толерантних лікарів, які зможуть вести вагітність та не будуть ставитися упереджено, дорукати чи засуджувати.
Після первинної консультації, звернення було переадресоване до фахівчині з гендеру та програми ЗПТ.
Вона у форматі «рівна рівній» пояснила жінці,
що підстав для переривання вагітності – немає,
розповіла про власний досвід материнства,
порадила звернутися до дружніх фахівців з Київського міського центру репродуктивної перинатальної медицини, та поінформувала їх про пацієнтку
 Жінка отримала інформацію про АРТ,
 про замісну підтримувальну терапію,
про ризики щодо вживання вуличних наркотиків.
Вагітній також був запропонований супровід кейс-менеджерів.
 «Правдива, вчасно надана інформація та підтримка здатні врятувати життя. В умовах, коли в Україні йде війна і сотні людей вже загинули, вагітні жінки мають відчувати особливу підтримку. Ми бажаємо жінці та її дитині здоров’я. Надзвичайно важливо, що під тиском обставин жінки з нашиї спільноти не планували аборт», — зазначила фахівчиня з гендеру і Голова Правління Благоійний Фонд «Надія та Довіра» Тетяна Лебедь.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print