0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Останнім часом на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ стали надходити масові звернення від пацієнтів, які скаржилися, що таблетки «Метадону» їм у лікувальних закладах подрібнюють і заливають гарячою водою.
Коли ж людина приймає ліки у такому вигляді, на стінках склянок залишається білий осад.
«Фактично, ми не знаємо, чи отримали своє дозування. Крім того нас спонукають до того, щоб ми здавали гроші на одноразові склянки та воду. Відмовитися – дуже важко, бо в нас за найменшу непокору карають зниженням дозування, про скарги чи письмові заяви – мова взагалі не йде», — розповів один з пацієнтів оператору Гарячої Лінії.
Ми, як Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ, завжди стоїмо на захисті прав пацієнтів, тому звернулися за роз’ясненнями до Центру громадського здоров’я України.
Ось яку відповідь ми отримали:
«Препарат «Метадон-ЗН» виробництва ТОВ «Харківське фармацевтичне підприємство «Здоров’я народу» у формі таблеток зареєстрований в Україні, як генеричний, референтним лікарським засобом до якого є Метадол таблетки … Це означає, що правила вживання мають співпадати з тими, що вказані в інструкції до референтного лікарського засобу. Звертаємо увагу, що в монографії до референтного лікарського засобу Метадол вказано, що таблетки слід ковтати цілими. Різання, розбиття, дроблення, жування або розчинення препарату може призвести до небезпечних наслідків для здоров’я пацієнта, включаючи летальні наслідки».
Тому, будь ласка, покажіть цю відповідь медпрацівникам, якщо вас змушують приймати розведені водою товчені таблетки! Ми також вкотре наголошуємо, що будь-які грошові внески є виключно добровільними.
Якщо потрібна буде допомога чи підтримка, телефонуйте безкоштовно на номер 0-800-507-727, і наші фахівці допоможуть відстояти порушені права.
Нагадуємо, що діяльність Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ реалізує Благодійний Фонд «Надія та Довіра» за підтримки Альянсу громадського здоров’я.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print