0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Сьогодні представники Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ та представники інших громадських організацій долучилися до онлайн-зустрічі з представниками Центру громадського здоров’я.
Ми хочемо донести до вас основні тези зустрічі.
Якщо в регіоні оголошена евакуація – пацієнтам ЗПТ наполегливо радять виїхати. Кабінети видачі не працюватимуть в умовах загрози життю медпрацівників. Тиждень тому згорнути програму довелося в Луганській області, цього тижня припиняє роботу програма в Донецькій області.
Організацією евакуації пацієнтів ЗПТ з цих регіонів займається Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю
У разі евакуації візьміть з собою максимум документів, це спростить роботу лікарям у містах, де ви будете отримувати препарат.
Якщо ви вважаєте, що документи про участь у програмі ЗПТ можуть створити додаткову загрозу для вас – постарайтеся хоча б зберегти номер телефону, який був вказаний при укладанні декларації з сімейним лікарем. Так Вас буде простіше ідентифікувати як пацієнта ЗПТ в тому медичному закладі, де ви будете отримувати замісний препарат по приїзді.
Також бажано знати номер телефону лікуючого лікаря, щоб колега зміг за потреби уточнити у нього деталі лікування, дату останньої видачі.
До уваги учасників програми, які отримують високе дозування. В умовах ускладненої доставки замісних препаратів, з великою долею ймовірності вам доведеться зіткнутися зі зниженням дозування. В більшості випадків мова буде йти про зниження до середнього.
В майбутньому співробітники ЦГЗ планують розробити опитувальники для пацієнтів, соцпрацівників та лікарів про зниження дозування та причини для цього.
В умовах війни лікар має право видати замісний препарат на термін до 30 днів. Проте відповідальність за те, щоб зберегти препарат – лежить на пацієнтові. У переважній більшості випадків, якщо людина втрачає замісний препарат, повторної видачі не буде. В першу чергу через обмежену кількість ліків.
В ряді регіонів пропонують переведення на щоденний прийом або детоксикацію на період до наступної видачі.
Тому наполегливе прохання – по можливості не відвідувати місця, де з високою долею ймовірності замісний препарат можуть вилучити чи відібрати.
Зверніть увагу, що пацієнтам ЗПТ перед виїздом за кордон важливо не лише уточнити інформацію про наявність сайтів ЗПТ в країні, а й дізнатися платна чи безкоштовна програма.
Вже є випадки, коли учасники програми, які отримують замісний препарат бупренорфін, поверталися з-за кордону, оскільки його отримання платне. З’ясувати відповідні нюанси краще перед поїздкою.
В ряді випадків можна перейти з одного препарату на інший, але до цього людині теж потрібно бути готовою.
Тому, будь ласка, дзвоніть та пишіть нам.
Нагадуємо, що консультанти Гарячої Лінії відповідають на дзвінки за номером 0-800-507-727 щоденно з 7.00 до 23.00.
Звертатися до нас можна і через повідомлення на Fb-сторінці.
На Гарячій Лінії можна отримати консультацію дружнього лікаря-нарколога та лікаря-інфекціоніста з питань, пов’язаних з COVID-19.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print