Фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ протягом березня надали 1038 консультацій. Це в 3 рази більше, ніж в мирний час. Показово, що звернення телефоном та онлайн надходили майже однаково часто – 457 онлайн консультацій та 581 телефоном.
Майже кожне третє звернення надійшло від клієнтів приватних клінік та кабінетів. Люди цікавилися, як та де можна отримати рецепт та придбати препарат, як стати учасником державної програми ЗПТ (близько 32% звернень).
27% звернень надійшло з питаннями про припинення та обмеження видачі препаратів (Кам‘янка, Лисянка, Конотоп, Золотоноша, Сміла, Драбів). Частина скарг також стосувалася зниження дозування (Київ, Рівне, Тернопіль, Хмельницький і т.д.)
26% звернень були пов’язані з питаннями щодо переведення до іншого регіону України або щодо можливості отримання життєво необхідного лікування за кордоном.
Якщо говорити про тенденції, то ми можемо сказати, що суттєво зросла кількість скарг від учасників програми на те, що в них відбирають ліки інші залежні.
Тому ми наполегливо радимо не говорити про свої плати отримати препарат, не називати години роботи кабінетів видачі тим людям, які не є пацієнтами сайту.
Непоодинокими є випадки вилучення законно отриманого препарату.
Крім того, люди масово цікавляться, як отримати препарат в іншому регіоні, якщо документи втрачені.
Продовжують надходити звернення з питаннями щодо COVID-19.
Фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ регулярно беруть участь в зустрічах різних рівнів, де обговорюються питання, пов’язані з реалізацією програми ЗПТ. Ми робимо все можливе, щоб інтереси людей, які живуть з наркозалежністю, були максимально враховані в цей непростий час.