0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ допомогли учаснику програми з м. Сміла (Черкаська область).
 
Чоловік зателефонував на Гарячу Лінію та розповів, що вже понад 10 років є пацієнтом замісної підтримувальної терапії та щоденно приймає препарат бупренорфін. Хоча він є учасником державної програми ЗПТ, в медзакладі з початку повномасштабного вторгнення отримує лише рецепт, а препарат купує в аптеці власним коштом.
 
Проте під час чергового візиту до медзакладу чоловікові повідомили, що рецептурні бланки скінчилися, і запропонували отримати на 2 дні інший замісний препарат — метадон. Але зміна одного замісного препарату на інший пов’язана з вкрай поганим самопочуттям пацієнта, і чоловік попросив нас про допомогу.
 
У відповідь наші фахівці зв’язалися з головним наркологом області та представниками Центру громадського здоров’я. Після такого втручання у медзакладі знайшли можливість видати чоловікові рецепт на бупренорфін.
 
Наше занепокоєння викликає також той факт, що учасник державної програми купує замісний препарат, замість того, щоб отримувати його безкоштовно, тим паче в умовах, коли медзаклад має можливість сформувати та передати потребу Центру громадського здоров’я. Тому ми уважно стежимо за розвитком ситуації.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print