“Програми зменшення шкоди в місцях позбавлення волі потребують розширення! На Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ постійно звертаються люди, які потребують доступу, зокрема до програми замісної підтримувальної терапії”.
Відповідну інформацію озвучив керівник проєкту Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ Андрій Яровий ( Андрей Яровой) напередодні під час круглого столу «Стратегія наркополітики: чого від нас чекає Євросоюз?», який був організований Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю
Мета круглого столу полягала у тому, щоб поінформувати громадськість про важливість ухвалення Стратегії державної політики щодо наркотиків до 2030 року.
Це надзвичайно важливе питання для всього суспільства, і не лише тому, що вулиці українських міст буквально завалені важкими наркотиками.
Єврокомісія офіційно рекомендує почати переговори про вступ України до Євросоюзу. На грудневому саміті лідери 27 країн-членів ЄС мають політично затвердити рішення про початок переговорів у березні за умови, що Україна виконає всі рекомендації.
Одна з таких рекомендацій — ухвалення Державної стратегії наркополітики та Операційного плану зі змін законодавства, і ці документи – досі не ухвалені.
Надзвичайно важливо, щоб Стратегія орієнтувалася на кращі світові практики, підходи доказової медицини, передовий досвід. Важливо, щоб відповідно до операційного плану стратегії правоохоронні органи боролися саме з наркодилерами, а не зі споживачами наркотиків, що апріорі є неефективним, наносить збитки держбюджету через утримання за гратами наркоспоживачів, та шкодить суспільному здоров’ю.