0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Про ВІЛ, PrEP та лікування вірусного гепатиту В та С дізналися нові пацієнти замісної підтримувальної терапії під час інформаційної зустрічі, яку організував Благодійний Фонд “Надія та Довіра”.
Завідувач відділення КНП “КМНКЛ Соціотерапія” Каландія Гела Тенгізович детально розповів, як пацієнти можуть отримати лікування вірусного гепатиту С.
Курси для лікування гепатиту С в нашій лікарні є на всіх 3 сайтах.
На сайтах на вул. Визволителів, 6 та на Відпочинку, 19 лікування проводять лікарі-наркологи відповідно до алгоритму. Передбачено, що лікування отримають по 20 пацієнтів на кожному сайті, при умові, що в них легка форма ураження печінки. Набір пацієнтів здійснює комп’ютер.
На сайті на пр. Деміївський також передбачені курси лікування для 20 пацієнтів, але лікування проводить лікар-інфекціоніст.
Спочатку пацієнт проходить тестування з допомогою швидкого тесту на наявність антитіл. Але позитивний результат може свідчити про наявне раніше захворювання.
 Тому для встановлення діагнозу пацієнт направляється на ПЦР-діагностику до 5-ої лікарні (це безкоштовно)
 Але перед початком лікування пацієнту потрібно пройти дообстеження. Воно включає загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, з АЛТ, АСТ, тромбоцитами.
У деяких випадках пацієнт має пройти фіброскан або еластографію – УЗД печінки.
 Після цього призначається пангенотипна схема лікування вірусного гепатиту С, і ліки для пацієнта – безкоштовні.
 Кожен місяць здійснюється контроль стану, саме лікування триває 3 місяці.
 За результатом лікування проводиться повторно ПЦР, щоб впевнитися у результаті лікування.
Варто зазначити, що пацієнт робить аналізи там, де йому зручно, оскільки вони зазвичай платні. Середня сума, в яку обходяться дообстеження – це 800-1500 грн.
Початок участі у програмі ЗПТ – це можливість для пацієнтів розпочати дбати про власне здоров’я. Тому дана тема викликала неабияку цікавість в учасників зустрічі.
Завершилося інформаційне заняття, як завжди, традиційним чаюванням.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print