0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

«ВІЛ-інфекція. Умови отримання препаратів ЗПТ для самостійного прийому». Довкола цієї теми було зосереджено інформаційне заняття для нових пацієнтів ЗПТ.

Завідувач відділення КМНКЛ «Соціотерапія» Каландія Гела Тенгізович традиційно відповідав на питання присутніх.

Думаємо, що деякі з них будуть цікавими і вам.

Чому переривання АРТ небезпечне?

Якщо прийнято менше 95% запропонованих доз АРВ-препаратів, збільшується імовірність несприятливого розвитку подій. Терапія може стати неефективною, бо мінливий вірус стане стійким до неї. Це призведе до руйнування імунної системи та розвитку опортуністичних захворювань.

Як я зрозумію, що терапія працює?

Для лікаря основним показником ефективності АРВ-терапії є зменшення вірусного навантаження до невизначеного. Тобто, нема ризику інфікувати іншу людину. Вважається хорошим результатом, якщо вірусне навантаження стане невизначеним протягом шести місяців з початку АРТ. Людина ж може оцінити дієвість АРТ завдяки тому, що живе звичним життям, їй не потрібне лікування в стаціонарі, відсутнє зниження ваги тіла.

Як взаємодіють препарати ЗПТ та АРТ?

Лікар, який призначає АРТ, за можливості, надає перевагу АРВ-препаратам, які мають прості схеми дозування та мінімальну взаємодію з препаратами ЗПТ. Також під час інформаційного заняття учасники програми дізналися, що необхідно, щоб отримати замісний препарат для самостійного прийому.

Завершилася зустріч традиційним чаюванням.

Нагадуємо, що інформаційні заняття для нових пацієнтів ЗПТ Благодійний Фонд «Надія та Довіра» проводить за підтримки МБФ Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health, The U.S. President’s Emergency Plan for AIDS Relief (PEPFAR) та CDC.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print