0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Одне з найбільших побоювань представників спільноти – це розкриття ВІЛ-статусу або діагнозу «Психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання опіоїдів». Саме цю тему, а також лікування ВІЛ та вірусних гепатитів захотіли обговорити нові пацієнти замісної підтримувальної терапії під час інформаційного заняття. Відповідні зустрічі в Києві проводить завідувач відділення КМКНЛ «Соціотерапія» Каландія Гела Тенгізович за ініціативи Благодійного Фонду «Надія та Довіра».
 
Учасники зустрічі дізналися, що українське законодавство охороняє інформацію про стан здоров’я та забороняє розголошення відповідних відомостей. Медичною таємницею є не тільки стан здоров’я людини та діагноз, а й сам факт звернення пацієнта до медзакладу за допомогою, згідно зі статтею 39-1 “Основ законодавства України про охорону здоров’я.
 
За розголошення інформації про ВІЛ-статус особи медпрацівнику загрожує кримінальна відповідальність згідно зі статтею 132 Кримінального кодексу України. Тому побоювання розкриття статусу не можуть бути причиною для відмови від прийому АРТ — ліків, від регулярного прийому яких залежить життя людини з ВІЛ.
 
Учасники програми також активно цікавилася лікуванням вірусного гепатиту С та ділилися власними історіями з життя.
 
Завершилося інформаційне заняття чаюванням.
 
Інформаційні зустрічі проходять за підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health, The U.S. President’s Emergency Plan for AIDS Relief (PEPFAR) та CDC.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print