0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Про якість препаратів замісної підтримувальної терапії, критичну ситуація з функціонуванням програми замісної підтримувальної терапії на первинній ланці, доцільність отримання учасниками програми відповідних посвідчень, поточний стан реалізації пілотного проєкту «Проведення замісної терапії мобільними амбулаторіями» та проєкт спільного наказу «Про затвердження Порядку взаємодії закладів охорони здоров’я, територіарних (відокремлених) підрозділів та ІТТ … та установ … з питань забезпечення проведення ЗПТ» говорили
під час засідання Міжвідомчої робочої групи МОЗ України з питань надання послуг зі зменшення шкоди та ЗПТ.
 
Серед присутніх були президентка БФ Надія та Довіра Тетяна Кошова та керівник проєкту Національні гарячі лінії з питань наркозалежності, ЗПТ та вірусних гепатитів Андрій Яровий.
 
Андрій Яровий робив доповідь щодо критичної ситуації з приводу закриття сайтів ЗПТ «на первинній ланці».
 
Протягом минулого року Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ не отримала жодної скарги від учасників ЗПТ, які отримували замісний препарат «на первинці». Проте ці кабінети видачі – перестають функціонувати, і ситуація вимагає негайного вирішення.
 
Головна причина згортання програми ЗПТ «на первинні ланці» — це складна звітність для медпрацівників, невірне заповнення якої призводить до праці » на волонтерських засадах» (зокрема, така ситуація мала місце в м. Слов’янськ.
 
З приводу інших тем, Андрій Яровий зазначив, що кожна п’ята скарга, яка надходила на Гарячу Лінію протягом минулого року, була пов’язана з якістю замісного препарату. Так, 18% звернень стосувалися якості препаратів ЗПТ, з них 11% стосувалися дозування та 7% — якості замісного препарату метадон. Тому необхідно продовжувати роботу для забезпечення пацієнтам доступу до максимально якісного лікування.
 
Щоб у пацієнтів ЗПТ рідше виникали проблеми зі співробітниками поліції й ситуації, коли законно отриманий замісний препарат вилучають, необхідні посвідчення учасників програми.
 
Слід зазначити, що під час обговорення питання забезпечення пацієнтів ЗПТ препаратами належної якості, активно відстоював інтереси спільноти директор Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю Олег Димарецький.
 
За підсумками зустрічі планується, що відповідні посвідчення пацієнти зможуть отримувати за власним бажанням. Впровадити відповідний пілотний проєкт й надрукувати бланки посвідчень планує МБФ Альянс громадського здоров’я. Інформацію про цю ініціативу озвучив Павло Скала (МБФ Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health).
 
Що ж стосується скарг на замісний препарат, то Ірина Іванчук (Центр громадського здоров’я України) після презентації результатів Національної оцінки перевірки якості препаратів ЗПТ та дискусії, виступила з пропозицією продовжити збір скарг тадослідження щодо якості препарату, якщо цю ініціативу підтримає Глобальний Фонд.
 
Заплановано, що Андрій Яровий та Костянтин Дмитрієв  (Український інститут політики громадського здоров’я) розроблять пропозиції, спрямовані на продовження функціонування програти ЗПТ «на первинці».
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print