0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Про інфекційні захворювання, способи лікування та профілактики говорили під час інформаційного заняття для нових пацієнтів ЗПТ у Києві.

Тема зустрічі «ВІЛ, вірусні гепатити, COVID-19. АРТ, лікування вірусних гепатитів та вакцинація від COVID-19» об’єднала досить великий обсяг інформації.

Проводив інформаційне заняття завідувач відділення «Соціотерапія» Каландія Гела Тенгізович. Традиційно, спілкування було побудоване в формі діалогу — учасники зустрічі ставили питання, на які отримували вичерпні відповіді.
Поділимося найцікавішими з них.

? Яка ймовірність, що я вилікую вірусний гепатит С?

! Якщо мова йде про хронічний гепатит С, то препарати прямої дії допомагають одужати 90% хворих. Наразі, в Україні ефективні лікарські засоби для лікування від вірусного гепатиту C закуповують коштом державного бюджету.

? Я сумніваюсь, що COVID-19 аж такий небезпечний як про нього говорять. Які є дані з цього приводу?

! Тут можна спиратися на статистичні дані.

У 2018 р.(до COVID-19) через хвороби органів дихання померли 12906 людей.

 Натомість у 2020 р. коронавірус став третьою по частоті причиною смерті українців, він забрав життя 21 284 особи.

Цьогоріч протягом січня — жовтня 2021 року від коронавірусу вже померли — 55082 особи.

Запобігти смертності від коронавірусу та важкому розвитку хвороби покликана вакцинація.

? Я чув, що сама вакцинація може стати причиною розвитку коронавірусної інфекції. Чи правда це?

! На теперішній час доступні вакцини: AstraZeneca/Covishield, Coronavac від Sinovac Biotech, Comirnaty від Pfizer та Modepna. Жодна з цих вакцин не містить живого вірусу, здатного спричинити хворобу. Отже, заразитися COVID-19 від вакцин неможливо. Використовуються вакцини для того, щоб в організмі людини створити захист від вірусу, безпечно виробити імунітет до COVID-19.

? Я приймаю АРТ. Чи може терапія захистити мене від коронавірусу?

! Дані, які б доводили, що АРТ захищає від коронавірусу — наразі відсутні. З цього приводу були проведені дослідження, але на їх дані не можна спиратися через невелику вибірку, різні варіації ліків та невизначеність інтенсивності впливу.
Але доведеним є той факт, що люди, які живуть з ВІЛ, з розвинутою стадією захворювання, з низьким рівнем CD4 і високим вірусним навантаженням, або люди з ВІЛ-позитивним статусом, які не приймають АРТ, в цілому мають підвищений ризик різних інфекцій і пов’язаних з ними ускладнень.

Тому людина сама зацікавлена в регулярному своєчасному прийомі АРТ.

Усі учасники зустрічі також були поінформовані про можливості для вакцинації, лікування вірусного гепатиту С.

А також дізналися, що з питаннями та проблемами, пов’язаними з COVID-19, можна звертатися на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ за телефоном 0800507727 (дзвінки в межах України — безкоштовні)

Якщо ж є питання стосовно отримання безкоштовного лікування ВГС — можна звертатися на Національну Гарячу Лінію з питань вірусних гепатитів за телефоном 0800503310 (дзвінки в межах України — безкоштовні)

Нагадуємо, що організаторам інформаційних занять для нових пацієнтів ЗПТ в м. Києві є Благодійний Фонд «Надія та Довіра» за підтримки МБФ Альянс громадського здоров’я Alliance for Public HealthThe U.S. President’s Emergency Plan for AIDS Relief (PEPFAR) та CDC

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print