0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Днями до фахівців Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ звернувся учасник програми замісної терапії, який відбував покарання в колонії-поселенні поруч з м. Дніпро.

Чоловік розповів, що раз на десять днів його відвозили для отримання замісного препарату. Але тепер учасника програми перевели до іншої колонії-поселення, яка розташована поруч з Кривим Рогом. В чоловіка був замісний препарат на кілька днів, проте віддавати його співробітники колонії-поселення відмовилися. Причина полягала у тому, що з документів був лише листок призначення, а довідки про те, що чоловік є учасником програми ЗПТ — не було. Її не передали з медчастини пенітенціарної установи.

Фахівці Гарячої Лінії зв’язалися з керівництвом пенітенціарної установи, куди був переведений чоловік, і пояснили, що учасник програми має право на отримання життєво необхідного лікування, і якщо йому віддати ліки — це не буде розповсюдженням наркотиків. При цьому наш фахівець детально розповів про законодавство, яким регулюється порядок надання замісної підтримувальної терапії.

В пенітенціарній установі віддавати ліки учаснику програми відмовилися, поки не отримають довідки. В медчастині ж пенітенціарної установи, з якої перевели ув’язненого, пообіцяли вислати факсом усі необхідні документи й пояснили, що не зробили цього раніше тільки тому, що хотіли всі папери відправити у той медзаклад, де людина отримуватиме замісну терапію. Того, що у пацієнта програми виникнуть проблеми, там ніяк не очікували, бо учасник ЗПТ мав ліки на кілька днів. Був вечір п’ятниці, й результатом таких неузгоджених дій стало те, що на вихідні пацієнт залишився без життєво необхідного лікування. Ці два дні йому було дуже погано, до чоловіка викликали швидку допомогу. Весь цей час наш оператор був на телефонному зв’язку. З нашою допомогою учасник програми обрав найближчий медзаклад в Кривому Розі, де буде отримувати ЗПТ. В понеділок його відвезли з колонії-поселення туди, всі необхідні документи до того часу вже надійшли.

Незважаючи на два дні перерви, чоловік отримав препарат на 10 днів у звичному для себе дозуванні. Тепер учасник програми кожного дня відвідує медчастину й отримує замісний препарат. Чоловік подякував фахівцям Гарячої Лінії за допомогу та підтримку.

Цей випадок знаковий. Хоча й не все йшло як по маслу, але вже те, що людина отримує замісну терапію, відбуваючи покарання в колонії-поселенні, говорить про глобальні зміни в наркополітиці.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print