Сьогодні представники Благодійного фонду “Надія та Довіра” в якості спікерів долучилися до чергового “Семінару – тренінгу з поліцейськими відділів організації забезпечення діяльності місць тимчасового тримання осіб та ізоляторів тимчасового тримання Національної поліції України”.
Для нас це надзвичайно важлива діяльність, оскільки представники нашої організації працюють над розширенням доступу до ЗПТ для осіб, які перебувають у місцях несвободи.
Презентацію з інформацією про діяльність Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ було поєднано з живим, емоційним діалогом зі співробітниками поліції, які безпосередньо мають відношення до ізоляторів тимчасового тримання.
У ході обговорення реальних кейсів ми вийшли на ряд проблемних ситуацій, які потребують вирішення на законодавчому рівні.
По-перше: потребує доопрацювання на законодавчому рівні механізм переадресації осіб, які перебувають в іТТ, до СІЗО, на базі яких впроваджується ЗПТ. Оскільки на даному етапі сьогодні чи не найчастіше відбувається переривання лікування.
По-друге: потрібен алгоритм забезпечення ЗПТ осіб, які до того, як потрапили до ІТТ використали весь запас призначених лікарем препаратів, а термін отримання замісних препаратів – ще не прийшов і в них відкритий епізод лікування.
Відповідно до чинної нормативної бази відсутній механізм щодо забезпечення ЗПТ такої людини, проте це не означатиме, що людина не переживатиме синдром відміни. Додаткова небезпека полягає у тому, що у стані абстиненції людина, яка перебуває в ІТТ, може заподіяти собі шкоду, були навіть випадки самогубства.
І співробітники поліції – учасники тренінгу, і представники пацієнтської організації БФ “Надія та Довіра” зійшлися на тому, що виходом з ситуації міг би стати закріплений у наказі алгоритм дій, який би забезпечував пацієнту доступ до життєво необхідного лікування.
Відповідні теми увійдуть до адвокаційного плану Благодійного Фонду “Надія та Довіра”, а інформація про дані проблемні ситуації буде озвучена на зустрічах різного рівня.
Окрема подяка за співпрацю Начальнику Департаменту
головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України полковнику поліції Горяченко Руслану Івановичу та Волосевичу Владиславу Ігоровичу, заступнику начальника відділу організаційного забезпечення діяльності місць тимчасового тримання осіб управління дотримання прав людини Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини (Департамент головної інспекції та дотримання прав людини)