0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Співробітники Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ здійснили робочий візит до м. Павлоград (Дніпропетровська область).
Причиною стали численні звернення від пацієнтів.
Люди скаржилися, що їх примусово перевели на прийом метадонового сиропу, що унеможливлює видачу препарату “на руки” для самостійного прийому і створює протидію процесам ресоціалізації.
Крім того, скорочено час роботи кабінету ЗПТ, і пацієнти, які не встигли прийти у зазначені години, залишаються у цей день без ліків.
Ще ряд скарг стосувався того, що при розгляді питання щодо переведення пацієнтів на отримання препарату для самостійного прийому, лікар вимагає від учасників програми приносити довідку з місця роботи, що не є для цього підставою згідно з положеннями Наказу МОЗ №200.
 
Фахівці Гарячої Лінії провели зустрічі як з пацієнтами, так і з медперсоналом. Під час бесід з’ясувалося наступне:
з загальної кількості 263 пацієнтів сайту, 83 особи одержують ліки у вигляді сиропу і відвідують ЛПЗ щоденно. Інші 178 пацієнти одержують ліки у вигляді пігулок і всі вони, отримують препарат раз на тиждень для самостійного вживання. Ще 3 пацієнти знаходяться на домашньому стаціонарі, і ліки доставляються за місцем їхнього проживання машиною онкологічного відділення.
Що ж стосується годин роботи, то хоча згідно з внутрішнім Наказом по ЛПЗ кабінет працює з 08.00 до 13.00, медперсонал з власної ініціативи починає роботу на пів години раніше, о 07.30, щоб пацієнти, які працюють і при цьому відвідують кабінет видачі щодня, мали змогу отримати ліки до початку своєї роботи. Закривають кабінет лише після того, як ліки отримують усі пацієнти (зазвичай близько 10.00 – 10.30), після цього медперсонал переходить до роботи у сусідньому будинку наркологічного диспансеру, але якщо хтось запізнився і попередив про це, то ліки йому видають. Пацієнти підтвердили, що у кожного є відповідний телефонний номер.
Щодо довідок про працевлаштування, то лікар-нарколог пояснив, що приносити їх – це не вимога, а прохання з боку медичного персоналу, оскільки відтепер і надалі близько третини пацієнтів сайту будуть вживати метадоновий сироп, то було прийняте рішення що отримувати його будуть нові пацієнти, які згідно Наказу МОЗ номер 200 перші три місяці повинні ходити щодня, а також ті, хто не працює або порушує правила участі у програмі. Усі пацієнти, хто працює і не має порушень, будуть отримувати таблетований метадон для самостійного прийому, саме для цього деяких з них і просять принести відповідні довідки з місця роботи.
Під час візиту наші фахівці ще раз нагадали пацієнтам про правила участі у програмі ЗПТ та недопустимість їх порушення.
Також ми допомогли непрацевлаштованій пацієнтці ЗПТ, яка хотіла поїхати в м. Дніпро для лікування ВГС (бо в Павлограді ліки закінчилися), перевестися на абулаторний прийом препарату, за що вдячна як сама жінка, так і її рідні.
Адвокаційний візит був здійснений в рамках проєкту «Підтримка Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ», який реалізує Благодійний Фонд “Надія та Довіра” за підтримки МБФ Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health , The U.S. President’s Emergency Plan for AIDS Relief (PEPFAR) та CDC
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print