0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Максимальне дозування, яке може бути видане на руки – це на 15 діб для паліативних пацієнтів та на 10 діб для усіх інших учасників програми ЗПТ.
 
Відповідні зміни пов’язані зі скасуванням Наказу МОЗ України №409 «Про надання паліативної допомоги та замісної підтримувальної терапії пацієнтам в умовах воєнного стану», який дозволяв видачу замісного препарату на термін до 30 днів (детальніше – за посиланням https://bit.ly/3tjIoDp).
 
Повернення до норм, які діяли до повномасштабної війни, стали однією з основних тем тренінгу з лікарем-наркологом для операторів Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ.
 
Вже очевидно, що повернення до попередніх норм матиме певні наслідки, й не завжди позитивні. Так, існує ризик, що ті учасники програми ЗПТ, які раз на 30 днів приїздили для отримання замісного препарату з інших міст та регіонів, з великою ймовірністю повернуться до вуличного вживання, якщо не зможуть продовжити лікування за місцем проживання, оскільки не мають змоги оплачувати проїзд кожні десять днів. До того ж далека дорога доволі виснажлива, особливо для людей, які мають супутні захворювання.
 
Фахівці Гарячої Лінії вже зафіксували, що учасників програми ЗПТ, які стали пацієнтами програми в іншому місті чи регіоні, сайти в рідному місті приймають не завжди. Зокрема, про такі випадки повідомляли пацієнти ЗПТ з м. Харкова та м. Лозова (Харківська обл.), які стали учасниками програми в м. Львів, а також учасники програми з Київської області (зокрема, м. Фастів та м. Біла Церква).
 
«Тренінги з лікарем-наркологом дозволяють консультантам Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ підвищувати свій кваліфікаційний рівень, дізнаватися про новини в медичній сфері, що стосується програми ЗПТ. Крім того, завдяки тісному спілкуванню з лікарем, ми бачимо, на що необхідно спрямовувати подальші адвокаційні зусилля», — зазначив Андрій Яровий, керівник проєкту «Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ».
 
Нагадуємо, що попри війну ми продовжуємо захищати права наркозалежних та пацієнтів ЗПТ. Зв’язатися з нами можна онлайн або за телефоном 0-800-507-727 (дзвінки з телефонів мобільних та стаціонарних операторів України безкоштовні). Наші консультанти на зв’язку щодня з 7.00 до 23.00.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print