0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Останні дослідження вказують на можливий зв’язок між COVID-19 і розвитком синдрому Шегрена

411455263_840327827887968_651903303186949920_n
Останні дослідження вказують на можливий зв’язок між COVID-19 і розвитком синдрому Шегрена. У деяких важких випадках COVID-19 у пацієнтів розвивалися симптоми, характерні для синдрому Шегрена. Подальше дослідження показало, що в них було виявлено аутоантитіла, пов’язані з цим синдромом. Ба більше, дослідження на лабораторних тваринах засвідчили, що інфекція COVID-19 може спричиняти появу цих самих аутоантитіл і знижувати вироблення слини та сліз.
Цей висновок має велике значення, оскільки дає змогу припустити, що вірусна інфекція, подібна до COVID-19, може спричиняти аутоімунну відповідь організму. Однак важливо зазначити, що у нас поки немає довгострокових даних про те, як захворювання може вплинути на розвиток аутоімунних захворювань, як-от хвороба Шегрена. Хоча деякі симптоми, пов’язані з прийомом COVID, можуть з часом покращитися, існує ймовірність того, що вірус може спровокувати тривалі аутоімунні проблеми.
Для тих, хто відчуває ці симптоми, не все так похмуро, заявляють експерти. Так, ревматологи, які спеціалізуються на подібних захворюваннях, пропонують різні методи лікування, що допомагають впоратися з симптомами. Поки ми чекаємо на подальші дослідження, які дадуть чіткіші відповіді, ці результати свідчать про несподіваний і потенційно тривалий вплив COVID-19 на наше здоров’я і дають змогу нам розробляти стратегії лікування його наслідків.
Отже, перетин COVID-19 і аутоімунних захворювань, як-от синдром Шегрена, — це нова й інтригуюча галузь досліджень. Вона підкреслює необхідність постійного вивчення довгострокових ефектів COVID-19 і наголошує на важливості звернення за кваліфікованою медичною допомогою для лікування нових симптомів, які з’являються або погіршуються, після прийому COVID. Як завжди, залишатися поінформованим і консультуватися з медичними працівниками — найкращий спосіб впоратися з цими складними проблемами здоров’я.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print