0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Протягом останніх днів в 4 рази зросла кількість звернень на Гарячу Лінію від пацієнтів ЗПТ та їх рідних з контрольованих районів Луганської та Донецької областей (Слов’янськ, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Рубіжне та інших міст). Причина — надзвичайна стурбованість та занепокоєння через можливі ризики переривання програм ЗПТ у випадку ймовірного загострення військово-політичної ситуації або виникнення інших надзвичайних ситуацій у цьому регіоні.
 
Багато з цих людей добре пам’ятають трагічні події 2014-2015 років, коли лікування ЗПТ були позбавлені більше тисячі пацієнтів на території Донецької та Луганської областей, у т.ч. через те, що медична система була не готова оперативно реагувати на нові виклики та загрози. Тому сьогодні фахівці БФ «Надія та Довіра» звернулися до очільника Міністерства охорони здоров’я України та до Центру громадського здоров’я України з пропозицією щодо чітких інструкцій та інших рекомендацій для забезпечення безперервності надання лікування ЗПТ.
 
Серед іншого просимо:
1. Передбачити можливість в умовах крайньої необхідності (у т.ч. під час дії військового або надзвичайного стану) видавати наркотичні лікарські препарати ЗПТ для самостійного прийому на термін понад за 10 діб для всіх пацієнтів, які цього потребують.
2. Забезпечити можливість оперативної видачі наркотичних лікарських препаратів ЗПТ в інших регіонах для тих пацієнтів, які будуть вимушені та матимуть змогу виїхати з небезпечних для перебування населених пунктів в Донецькій та Луганській областях.
3. Задля створення запасів на випадок загострення ситуації, неможливості або затримки доставки лікарських засобів розглянути можливість позапланових додаткових поставок препаратів ЗПТ до певних аптечних складів та лікувальних закладів, максимально наближених до лінії розмежування у Донецькій, Луганській та Дніпропетровській областях.
4. Передбачити видачу лікарських препаратів ЗПТ для самостійного прийому на термін до 10 днів для тих пацієнтів у проблемних регіонах, які зараз вимушені щоденно відвідувати кабінети видачі.
5. Завчано передбачити технічну та організаційну можливість доставки препаратів ЗПТ для пацієнтів, які за станом здоров’я або з інших поважних причин не зможуть відвідувати кабінети ЗПТ.
 
«Завчасно вжиті МОЗ України превентивні організаційні заходи дозволять уникнути серйозних проблем для життя та здоров’я тисяч пацієнтів ЗПТ в Україні», — переконаний Андрій Яровий, керівник проєкту Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ.
 
Хочемо також звернутися до усіх учасників програми: ми слідкуємо за ситуацією в контексті доступу до ЗПТ. Про будь-які зміни ми будемо інформувати на наших інформаційних ресурсах, зокрема на Fb-сторінці.
 
Дзвінки на Гарячу Лінію за номером 0-800-507-727 безкоштовні в межах України, також можна звернутись до нас он-лайн на нашій Fb-сторінці. Консультанти Гарячої Лінії на зв’язку щоденно з 7.00 до 23.00 і готові відповісти на ваші питання.
 
Ми в БФ «Надія та Довіра» робимо все можливе, щоб інтереси пацієнтів ЗПТ були максимально враховані при прийнятті важливих рішень.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print